• У китайській провінції Гуйчжоу тривають масові заворушення (фото, відео)

  • Середа, 2 липня 2008 року

Більше 10 тисяч жителів повіту Венань південно-західної провінції Гуйчжоу почали масові заворушення, в результаті яких були розгромлені офіси будівель уряду повіту і провінціального, а також підпалена головна будівля поліцейського управління і кілька десятків поліцейських і урядових автомобілів.Як уже повідомлялося раніше, заорушення почалися через незадоволення городян діями прокуратури. Кореспондентові The Epoch Times вдалося зв'язатися з місцевими жителями повіту, які розповіли, що недавно в їхньому місті сталося звіряче вбивство студентки, і що особи, які скоїли цей злочин, мають тісні зв'язки з місцевою владою, тому поліція припинила розслідування і заявила, що це було самогубство.

Жителі також розповіли, що раніше вже відбувалися подібні випадки вбивств дівчат та інші злочини, здійснені людьми, пов'язаними з місцевими чиновниками. Усі вони не були розслідувані. Тому цього разу в людей просто виплеснулося все те обурення, яке накопичувалося всі ці роки.

Зараз у місті повний хаос. Тисячі людей на вулицях виражають свій протест. Місцева влада блокує всі засоби зв'язку й передачі інформації, всі повідомлення про те, що відбувається, відразу ж віддаляються в китайських Інтернет-блогах і форумах.

Близький друг сім'ї загиблої дівчини Це Сіньфа розповів, що дівчину звали Лі Шуфень, їй було 15 років. Увечері 21 червня її покликала гуляти її товаришка по навчанню Ван Цяо, після чого на неї напали двоє хлопців, зґвалтували й убили, а тіло кинули в річку. Приблизно опівночі Ван зателефонувала братові Це і сказала, що його сестра наклала на себе руки, кинувшись у річку.

Приблизно о 2 годині ночі поліція заарештувала тих трьох, але вже вранці їх випустили. При цьому поліцейські не склали ніякого протоколу й офіційно заявили, що дівчина загинула в результаті самогубства.

Багато людей чуло того вечора крики про допомогу, що лунали під мостом, де сталося вбивство. Поліція не провела огляд тіла і ніяк не відреагувала на вимоги батьків провести ретельне розслідування.

Люди розповіли, що Ван Цяо є сестрою рідного брата начальника повіту і що інші двоє хлопців також пов'язані з місцевими чиновниками.

Родичі загиблої сказали, що Лі була відмінницею в школі, у неї було дуже багато друзів і вона завжди була дуже життєрадісною, тому версія про самогубство є абсолютно брехнею.

Коли рідний дядько й тітка загиблої пішли в партком повіту з вимогою провести розслідування цієї справи, на них напали 6 співробітників органів безпеки в штатському і сильно побили їх. Дядько помер у лікарні, а тітка знаходиться у важкому стані. Її обличчя знівечене до невпізнання, в лікарню її доставили без пам'яті.

Батьки загиблої дівчини кілька разів зверталися до влади, але на їхні звернення ніхто не реагував. Коли вони в черговий раз прийшли в прокуратуру, то поліцейські зажадали негайно поховати їхню дочку. Батьки відмовилися, і тоді їх також сильно побили. Зараз із ними не можливо зв'язатися. Припускають, що вони переховуються.

Кілька сотень студентів середньої школи, в якій училася Лі Шуфень, пішли в поліцейське управління, вимагаючи проведення розслідування. Влада мобілізувала озброєних поліцейських, щоб розігнати студентів. У результаті почалися масові заворушення, до яких приєдналися і місцеві жителі.

Більше 200 присланих владою поліцейських були відтіснені багатотисячним натовпом. Повітів і провінціальні чиновники, а також чиновники з поліцейського управління вже виїхали з повіту, побоюючись переслідування з боку народу.

Зараз для придушення заворушень влада мобілізувала армію та озброєну поліцію з інших районів. Усі дороги до міста повністю перекриті. Ситуація все ще розвивається.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...