• Китайська влада звинувачує народ у заворушеннях у провінції Гуйчжоу

  • Субота, 5 липня 2008 року

Жорстоко придушивши заворушення у провінції Гуйчжоу, китайська компартія, як завжди, звинуватила в усьому народ, назвавши учасників інциденту «незаконними елементами».

Після того, як у повіті Венань провінції Гуйчжоу почалася великомасштабна акція протесту, центральне китайське ЗМІ - агентство Сіньхуа назвало це «інцидентом погрому і підпалу», а місцева влада назвала її «серйозними злочинними діями кримінального характеру», здійсненими «невеликою групою провокаторів і незаконних елементів».

Як уже повідомлялося раніше, за словами місцевих жителів, спалах народного хвилювання почався після того, як родичі місцевих чиновників зґвалтували й убили ученицю середньої школи Лі Шуфень, а поліцейські сказали, що вона покінчила життя самогубством, і закрили справу.

На прес-конференції, що відбулася 1 липня, представник прес-бюро Управління громадської безпеки провінції Гуйчжоу Ван Сінчжен розповів, що ті троє (дівчина і два хлопці), які останні були разом із Лі, не здійснювали над нею ніякого насильства, а, навпаки, відмовляли її від самогубства. За словами Вана, коли вони розлучилися, Лі пішла на міст річки і кинулася вниз, і лише о 3 годині ночі поліцейські витягли її тіло з річки, але вона вже було мертва.

Ця інформація повністю протилежна тому, що розповідають місцеві жителі, включаючи і близьких друзів сім'ї загиблої. Деякі люди того вечора чули крики про допомогу, що лунали з боку моста. Близький друг сім'ї Лі Це Сіньфа розповів кореспондентові, що тіло дівчини з річки витягнули її родичі, а потім прибула поліція і забрала її тіло.

Влада від самого початку не визнавала, що ті троє молодих людей є родичами місцевих чиновників, і спочатку казали, що ті «троє лиходіїв - селяни». За словами місцевих жителів, зараз у місті влада через всі ЗМІ масово поширює інформацію про те, що це було самогубство, і також примушують жителів підписувати «свідчення про визнання цього інциденту самогубством». Люди дивуються, навіщо, якщо це було самогубство, примушувати всіх підписувати ці «свідчення»?

Спеціальна робоча група, створена владою, нині обходить також кожну квартиру і примушує всіх членів кожної сім'ї підписати петицію про те, що родичі загиблої дівчини не повинні роздувати далі скандал навколо цієї справи.

Місцевий житель пан Ван розповів, що, як тільки поліція дізналася про загибель дівчини, вона відразу ж заарештувала тих трьох молодих людей, але через кілька годин їх відпустили. Вони є родичами начальника повіту.

За словами місцевих жителів, зараз у повіті перебувають 6 - 7 тисяч солдатів, на вулицях усюди посилені патрулі. Місцева влада радіом і телебаченням закликають усіх учасників заворушень самим прийти до поліції, а також закликає жителів повідомити по спеціальних гарячих телефонах лініях або електронним адресам про місцеперебування відомих ним учасників заворушень.

Люди також кажуть, що те, що розповідають офіційні ЗМІ (включаючи й Інтернет-сайти) про цей інцидент, дуже далеке від реальності. Люди все більше виражають невдовелення урядом і його методами «вирішення» таких проблем.

Влада також повідомила, що в інциденті брала участь невелика група підбурюваних (не вказано ким) людей і що в результаті придушення заворушень близько 150 чоловік здобули легкі поранення.

Проте правозахисні організації повідомляють, що за їхніми даними, в результаті придушення як мінімум 3 людини було вбито, більше 150 чоловік було серйозно поранено (серед них кілька десятків учнів середньої школи), більше 300 чоловік арештовано. Деяких учениць середньої школи доставили в лікарню непритомними після ударів електричними палицями.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...