• Історії Стародавнього Китаю: Утримуючись від сексуальної пристрасті, Ді Женьцзе зробив хорошу кар'єру

  • Субота, 20 вересня 2008 року
За часів династії Тан у місті Бінчжоу жив Ді Женьцзе. Він був відомим міністром за часів правління імператриці У Цзетянь. Ді Женьцзе був непідкупним чиновником і прикладом для інших. Він співчував простим людям і не боявся заступитися за них, кидаючи виклик могутнім і впливовим чиновникам. Пізніші покоління назвали його «оплотом династії Тан».

Коли Ді Женьцзе був молодим із ним трапилася така історія:

У ранній молодості Ді Женьцзе мав привабливу зовнішність і витончені манери. Одного разу він поїхав у столицю, щоб пройти імператорський іспит. Господиня таверни, в якій він зупинився на ніч, захопилась благородною вдачею та красою парубка. Вона намагалася знайти привід, для того щоб зустрітися з ним наодинці. Вночі Женьцзе вирішив, що зможе краще підготуватися до іспиту, і як тільки він сконцентрувався на читанні, почувся стук у двері, і хазяйка таверни увійшла до його кімнати. Вона була недавно овдовілою красивою молодою жінкою.

Відчувши, що жінка не хоче йти з його кімнати, Женьцзе м'яко сказав їй: «Ви красива і чарівна жінка. Ви прийшли сюди вночі, щоб розділити ваші почуття зі мною. Зараз мені важко контролювати себе, мої думки незв'язні. Але я пам'ятаю слова старого ченця, який сказав, що я повинен уникати здійснення аморальних вчинків через сексуальний потяг. Я завжди твердо це пам'ятаю. Навіть притому, що Ви така прекрасна, я все ж можу добре контролювати себе і не переступати межі».

Молода жінка зацікавлено запитала: «Що ж такого сказав Вам цей чернець, що дозволяє Вам обмежувати себе в критичні моменти?»

Ді Женьцзе відповів: «Старий чернець сказав мені, що я буду високопоставленим видатним чиновником і в майбутньому стану відомим. Але я завжди повинен пам'ятати, що не можна давати волю сексуальній пристрасті. Оскільки старий чернець вказав мені на це, як я можу проміняти своє майбутнє на миттєве бажання?»

Для більшості чоловіків дуже складно здолати сексуальну пристрасть до красивої жінки.

На це старий чернець сказав: «Любов до прекрасного — це мирський шлях. Щодо пристрасті кожен знає, що треба поважати себе. І якщо до чогось дійде, то людина пізніше розкаюватиметься. Але коли пристрасть розгорається, люди забувають про наслідки. Деякі думають: зараз можна собі дозволити, а в майбутньому більше ніколи не повторю. І так він думатиме кожного разу. Таким чином, людина загрузне в пороці. Врешті-решт, який метод може охолодити вогонь пристрасті, щоб перешкодити його поширенню?»

Також старий чернець сказав мені, що кожного разу, коли хтось викликатиме у мене сексуальне бажання, я повинен думати про це так: «Розпуста — найгірший із всіх гріхів. Це демон пристрасті використовує чоловіка або жінку, щоб спокусити іншого і потурати розбещеності. Коли жіноча краса і чарівність або чоловіча чарівливість і витончені манери зруйнують розум настільки, що вже важко визволити себе, тоді демон пристрасті досягає своєї мети. Як тільки людна втратила розум і зробила погану справу, він або вона страждатиме від тривалого лиха. Я ціную і дотримуюся вчення старого ченця, не сміючи навіть подумки порушити його».

Молода жінка слухала Ді Женьцзе і мовчки роздумувала над його словами. Потім вона стала навколішки, соромлячись свого вчинку, і сказала: «Я хочу подякувати Вам за пораду і за те, що зберегли мою доброчесність. Я знатиму, як погасити мою пристрасть і погані думки. Вперше я усвідомила, що треба вчитися керувати своїми думками і не потурати довільно всім своїм бажанням».

Вчинивши мудро, Ді Женьцзе не дозволив миттєвому задоволенню зруйнувати його багатообіцяюче майбутнє. Кар'єра його увінчалася успіхом. Він став відомим міністром. Згодом Ді Женьцзе став знаменитий тим, що не був схильний до сексуальної пристрасті. Люди кажуть: «Великому героєві важко пройти мимо красивої жінки». Фактично, людина, яка вміє відкинути свої бажання, і є справжнім героєм.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...