• У протестах уйгурів проти політики етнічного геноциду загинуло понад 100 чоловік у Китаї

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 6 липня 2009 року
Китай. Згідно з останніми офіційними даними китайської влади, 140 чоловік загинули, 828 – одержали поранення під час сутичок у місті Урумчі в районі Сіньцзян. Влада ввела обмеження на пересування людей і автомобілів.

В акції протесту проти політики «етнічного геноциду», що, на думку уйгур, здійснює китайська компартія, взяло участь близько 10 тис. Чоловік. Протест розпочався 5 липня, причиною якого стала бійка між ханьцями та уйгурами. Цей інцидент стався днями на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун.

Китайська влада стверджує, що ініціатором конфлікту став Всесвітній уйгурський конгрес , що знаходиться у Німеччині, зокрема його лідер Ребія Кадер, який на думку компартії Китаю, «керує безладдями з-за кордону». Однак аналітики вважають, що це черговий стандартний метод «розв'язання» внутрішніх проблем, що часто використовує китайський режим. Наприклад, після масових акцій протесту тибетців, що відбулися в березні минулого року, китайська влада також звинуватила  духовного лідера тибетців Далай-Ламу в  організації безладдь в регіоні.    

Тибетський автономний район (ТАР) і Сіньцзян-Уйгурський автономний район (СУАР) є для правлячої в країні партії «найчутливішими» районами, куди був обмежений доступ журналістів і де значно більше військових і поліції. У цих районах мешкають найбільш численні в Китаї національні меншини (тибетці та уйгури), які не хочуть миритися зі знищенням своєї культури й захопленням своїх земель ханьцями, яких підтримує китайська влада.


Періодично в цих районах відбуваються акції протесту, що часто закінчуються силовим придушенням армією, при цьому лідери правлячої партії стверджують, що вони в такий спосіб «борються з тероризмом, сепаратизмом і екстремізмом».
 
 
 
 
Підписатися:

Коментарі