• Amnesty International проводить термінову акцію на захист заарештованого за практику Фалуньгун немолодого подружжя

  • Середа, 8 липня 2009 року

Впливова правозахисна організація Amnesty International проводить акцію термінової допомоги у захисті прав немолодого подружжя, які заарештовані в материковому Китаї за практику і поширення літератури Фалуньгун.

Згідно з відомостями Amnesty International, Янь Дунфей (Yan Dongfei), 60 років, і його дружина Цяо Юнфан (Qiao Yongfang), 60 років, заарештовані 8 червня в місті Хух-хото (Huhehaote), адміністративному центрі автономного району Внутрішня Монголія, знаходяться під вартою без зв'язку із зовнішнім світом (incommunicado) в центрі тимчасового у’язнення №1 Хух-хото, що означає серйозну загрозу застосування до них тортур або інших видів жорстокого ставлення.

Ян Дунфей і Цяо Юнфан були силоміць відвезені між 21 і 22 годинами 8 червня зі свого будинку на чорній машині групою з 4-5 агентів суспільної безпеки. Їх родичі не отримали ні усного, ні офіційного повідомлення про арешт. Після самостійних розшуків членам сім'ї вдалося дізнатися, де перебуває немолоде подружжя, але побачити родичів їм відмовили.

 

Як з'ясував під час розмови із співробітником міліції суспільної безпеки дистрикта Хуеймінь (Huimin) один з членів сім'ї, причиною арешту стала практика і поширення літератури за системою духовного самовдосконалення Фалуньгун. Ця справа є “серйозною” і “заплутаною”, відзначив представник влади, а подружжя відмовляється “співробітничати” з владою, але протягом місяця ситуація може “прояснитися”.

20 липня виповнюється 10 років з дня фактичної заборони духовного руху ‘Фалуньгун’ в материковому Китаї. Налякані 15-тисячною мирною маніфестацією учнів системи 'Фалунь Дафа',  які 25 квітня 1999 року вишикувалися біля урядового комплексу ‘Чжонаньхай’ в Пекіні, ідеологи компартії через три місяці оголосили про заборону руху, навісивши на Фалуньгун ярлик “шкідливого культу”. Під управлінням спеціально створеної організації під назвою «Офіс 610» почалася кампанія залякування і переслідувань.

В період підготовки до проведення літньої Олімпіади 2008 року в Пекіні гоніння стали особливо запеклими: арештів зазнало більше 8 тисяч практикуючих Фалунь Дафа. У 2007 році, по відомостях руху Фалуньгун, більше ста учнів померли під час перебування під вартою або незабаром після звільнення внаслідок застосування тортур, голодування і відсутності медичної допомоги. Практикуючі Фалуньгун становлять значну частину в'язнів таборів трудового перевиховання, що діють в материковому Китаї в рамках системи позбавлення волі на термін до 4 років, куди громадяни потрапляють без пред'явлення звинувачень, передачі справи до суду і судового процесу.

Amnesty International має в своєму розпорядженні відомості про смертельні випадки під час перебування під вартою у в'язницях, таборах трудового перевиховання та центрах тимчасового утримання на території КНР. Нерідко такі випадки стають наслідком формально заборонених тортур й інших видів жорстокого ставлення, які як і раніше існують в країні, не зважаючи на те, що в 1988 році КНР ратифікувала прийняту ООН Конвенцію проти тортур.

В рамках акції термінової  допомоги правозахисна організація закликає  до 31 липня направляти представникам влади і в посольство КНР в Москві листа з вимогою негайного і безумовного звільнення подружжя, якщо тільки їм не пред'явлені звинувачення у визнаному на міжнародному рівні злочині та не назначений своєчасний і справедливий судовий процес. Необхідно добиватися також гарантій відсутності тортур, дозволу зустрічі з членами сім'ї і вибраного ними адвоката, підкреслюючи, що практикуючі Ян Дунфей і Цяо Юнфан були затримані виключно на підставі їх релігійних переконань і таким чином вважаються Amnesty International в'язнями сумління.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...