• Пекіну погрожують терактами за вбитих уйгур-мусульман

  • Понеділок, 20 липня 2009 року
Китай. За повідомленням американської дослідницької групи SITE, Пекінська влада днями отримала погрози терактів у вигляді відеозапису від «Ісламської партії Туркестан» (ІПТ) за вбивства численних уйгурів-мусульман.

З відео випливає, що військовий комендант ісламістів Сейфулла визначив дії китайського уряду як геноцид.

Раніше терористичне угруповання «Аль-Каїда» також повідомило про те, що збирається помститися за загибель мусульман в ході безладів в китайському місті Урумчі і зробити об'єктом своїх нападів всіх китайських робітників в країнах північно-західної Африки.

Експерти вважають ІПТ відгалуженням заснованого в Афганістані руху з припинення китайського панування в Сіньцзяні. Передбачається, що це угруповання має зв'язки з Аль-Каїдою. ІПТ ставить своїм завданням створення ісламського Халіфату на території центральної Азії, до якого повинні будуть входити мусульманські країни цього регіону.

Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», яку, на думку уйгур, проводить китайська компартія, почалася 5 липня, в ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Цього разу спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями й уйгурами, що сталася днями на заводі іграшок в місті Шаогунь провінції Гуандун.

За останніми даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло 192 людини. Світовий Уйгурський Конгрес має  дані про більше ніж тисячу загиблих.
Підписатися:

Коментарі