• У Китаї кореспонденти є інструментами пропаганди режиму

  • Середа, 15 липня 2009 року
Китай. Колишня корреспондентка газети Peasants `Daily провінції Сичуань Лян Чінься відкрито заявила про свій вихід із компартії. У своїй заяві вона написала, що китайська компартія (КПК) позбавляє ЗМІ свободи слова і передачі інформації, китайські кореспонденти не можуть говорити від імені народу, а просто є інструментом пропаганди комуністичного уряду, повідомив Всесвітній Центр допомоги виходу з компартії.

Лян, яка пропрацювала в ЗМІ понад 10 років, розповіла, що китайський Союз журналістів також, як і прості громадяни Китаю, є об'єктом експлуатації правлячої в країні верхівки.

«Я саме заявляю про свій вихід з партії. Іноземні кореспонденти - це королі без корони. А чи знаєте ви, як називають себе китайські журналісти? - «Королі жебраків і бомжів». Практично всі галузі в Китаї дуже сильно корумповані. Працівники ЗМІ вважаються людьми самого нижчого класу, з ними ніхто не рахується, оскільки вони слухняно виконують накази [партійних функціонерів] з приводу того, про що повідомляти, а про що ні. У нас немає ніякої свободи висловлювань. Я вже зовсім втратила надію на те, що влада щось покращать в цьому плані, тому й вирішила вийти з партії», - розповіла Лян кореспондентові телеканалу NTD.

Далі вона повідомила про те, що в Китаї відбулося багато подій, які були приховані. Наприклад, кілька журналістів були арештовані за те, що повідомили інформацію про неякісні будівлі шкіл, які впали під час землетрусу в Сичуань і поховали під собою десятки тисяч дітей. Таких прикладів, за її словами, дуже багато.

«В Китаї всі новини контролюються партією. Якщо в тексті статті висловити хоча б найменше невдоволення компартією, то газету можуть відразу ж закрити. Якщо ми намагаємося писати, захищаючи права простих людей, то одразу ж приходять люди з офісу пропаганди і говорять, що про це не можна повідомляти. А коли питаєш їх чому, вони йдуть до директора газети і вирішують питання через нього. А в окремих випадках навіть за гроші », - продовжує Лян.

40-річна Лян Чінься, працювала кореспондентом у газеті та на телеканалі провінції Сичуань. У квітні 2008 року вона в своєму репортаже викрила дії, пов'язані з корупцією та вимаганням начальника сичуаньского прес-центру Дена Вансяна. У відповідь, він звільнив її з роботи.
Підписатися:

Коментарі