• Експерти стурбовані політикою кредитування Китаю

  • Вівторок, 21 липня 2009 року
Китай. Деякі фахівці стурбовані тим, що при глобальній фінансовій кризі китайська влада буде послідовно застосовувати вільну грошово-кредитну політику. Вони вважають, що Пекін перестарався, і що це подібно до бомби уповільненої дії, яка може призвести до нульових активів.

Китайський прем'єр Вень Цзябао на днях два рази проводив семінари з економічної ситуації Китаю. У рамках семінарів він заявив, що у зв'язку з нестабільністю економічного відновлення та продовженням негативного впливу глобальної фінансової кризи, Китаю необхідно послідовно застосовувати активну фінансову та помірну вільну грошово-кредитну політику.

За повідомленням гонконгської газети "Мінбао", багато експертів розчаровані заявою Вень Цзябао. На їхню думку, вільна грошово-кредитна політика надмірна, що може погіршити ситуацію щодо інфляції, а це аналогічно до бомби уповільненої дії. Вони також вважають, що ця політика приведе до нульових активів.

У червні цього року банківський сектор Китаю ще раз побив рекорд за обсягом видачі кредитів, який досяг 1 трлн 530 млрд юанів (224 млрд. доларів США). Таким чином, обсяг видачі кредитів у першому півріччі в цілому склав 7 трлн. 40 млн. юанів (1,0307 трлн. доларів США), що побила всі рекорди за 60 років існування КНР.

За повідомленням газети, банки підвищили прогноз за загальним обсягом видачі кредитів поточного року з 8 трлн. юанів (1,171 трлн. доларів США), що були визначені 3 місяці тому до 10 трлн. юанів.

Чи означає підвищення кредитування сильний попит реального сектору економіки? Чи призведе це до стабільного і швидкого зростання китайської економіки?

Заступник керівника відділу макроекономічних розрахунків Науково-дослідного центру розвитку при Державній раді Вей Цзянін прогнозував, що 20% доданого в першому півріччі кредитування потрапило на фондовий ринок, 30% - на ринок паперів, таким чином, половина грошей потрапили у фінансову сферу і сферу цінних паперів .

За повідомленнями китайських ЗМІ, більшість кредитів, які потрапили в реальний сектор економіки, вкладені в залізну дорогу, автомобільні дороги та інфраструктуру. Кредити в основному отримані великими державними підприємствами й підприємствами ангажованою місцевою владою. Приватним, середнім і малим підприємствам дуже важко отримати фінансування.

Таким чином, утворена така негативна тенденція, що урядові підприємства отримують підтримку, а народні підприємства - ні. Останнім часом чисельні державні підприємства з рекордною ціною на торгах придбали землі в престижних регіонах, що свідчить про те, що нульові активи в нерухомості збільшуються, а також те, що державні підприємства, використовуючи переваги щодо отримання кредиту, несправедливо конкурують з іншими.

Газета вважає, що Вень Цзябао добре розуміє негативний наслідок вільної грошово-кредитної політики, але, все-таки, приймає такі заходи. Це свідчить про те, що економічна ситуація Китаю досить похмура, і йому довелося помилковими способами вирішувати проблему.

Підписатися:

Коментарі