• Після акцій протесту в Урумчі заарештували близько 5 тисяч уйгурів

  • Четвер, 30 липня 2009 року
Китай. Під час інциденту в Сіньцзяні, що стався два тижні тому, китайська влада мобілізувала близько 140 тис. озброєних поліцейських, а також близько 3 млн. членів напіввійськової організації «Виробничо-будівельний військовий корпус Сіньцзян». В результаті придушення було заарештовано понад 5 тисяч уйгурів, повідомляє радіо «Вільна Азія» з посиланням на Всесвітній Уйгурський Конгрес.

22 липня розпочалися 5-денні спільні російсько-китайські антитерористичні навчання під назвою «Мирна місія - 2009». З обох сторін у них бере участь 1300 чоловік.

Стосовно цієї події спікер Всесвітнього Уйгурского Конгресу (ВУК) Дільсат Расіт 22 липня заявив, що в даний час китайська влада бере участь в цих антитерористичних навчаннях, намагаючись таким чином показати світові, що під час протесту уйгурів Китай постраждав від так званих терористів.

«Якщо порахувати всіх озброєних людей, яких китайська компартія направила в СУАР для придушення акцій протесту уйгурів, то вийде, що на кожних 5 місцевих мешканців припадає 3 людини зі зброєю», - сказав спікер ВУК.

Далі він розповів, що за наявної у них інформації, тільки в одному місті Урумчі було заарештовано близько 5000 уйгурів і що, виходячи з минулого досвіду, китайська влада буде вирішувати їх долю не відповідно до законів країни, а відповідно до політичної необхідності. У зв'язку з цим він висловив занепокоєння щодо долі заарештованих.

Представник ВУК також відзначив, що їм відомо про те, що в Урумчі в кожному будинку і в кожній організації є відповідальні люди, завданням яких є стеження і контроль за діями уйгурів, а також пропагування їм політики компартії.

Офіційний представник держдепартаменту США Іан Келлі під час брифінгу, що відбувся минулого тижня, сказав, що США сподівається на те, що Китай буде регулювати проблему в Сіньцзяні прозорими методами. Він також підкреслив, що в процесі вирішення цього питання китайська влада повинна поважати законні права всіх китайських громадян.

Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун.

За останніми даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих.

Підписатися:

Коментарі