• Епідемія кишкового вірусу широко поширюється в Китаї. Влада замовчує ситуацію

  • Четвер, 23 липня 2009 року
Китай. Хвороба HFMD*, викликана кишковим вірусом, знову лютує в Китаї. У першій половині червня по всій країні зареєстровано більше 450 тис. випадків захворювань, 158 чоловік померло. Китайський режим всіляко перешкоджає обнародуванню інформації про епідемію. Люди звинувачують ЗМІ в «колективному мовчанні».

Два тижні тому в північно-східній провінції Хейлунцзян почався спалах епідемії кишкового вірусу. Інфекційна лікарня міста Харбіну і міська дитяча лікарня переповнені хворими. Місцеві жителі навколишніх сіл повіту Неньцзян розповіли кореспондентові телеканалу NTD, що через велику кількість хворих деякі села повністю закриті, влада не проводить ніякого роз'яснення серед населення про профілактичні заходи, а також забороняє кореспондентам повідомляти інформацію про ситуацію з епідемією.

Вони також розповіли, що вже є декілька смертельних випадків, навіть серед дорослих. В одному з блогів на сайті з'явилася інформація про те, що в цьому повіті, за даними на кінець червня, хворобою HFMD захворіло близько 700 дітей, 2-є з яких померли.

Сайт Boxun News повідомив, що за даними на 2 червня у всьому Китаї зареєстровано 455 398 хворих HFMD, 126 чоловік померло, 5054 людини перебувають у важкому стані.

Для порівняння, в 2008 році, за офіційними даними, в Китаї було зареєстровано 489 тис. хворих HFMD, померло 126 людей; у 2007 році – 83 344 людей; у 2006 році - 13 637.

Проте цього року підконтрольні компартії китайські ЗМІ зберігають «колективне мовчання» про цю ситуацію, мовиться в повідомленні. Уривчасту інформацію про це можна знайти на деяких китайських сайтах. В основному про це повідомляють китайські громадяни на форумах і блогах.

В одному з таких повідомлень мовиться: «У березні влада вже говорила про 120 тис. хворих дітей і прогнозувала пік епідемії в період з травня по липень. Однак після цього більше жодної інформації не поступало. Мене це дуже хвилює: чому влада так чинить, і чому не знайшлося жодного добросовісного кореспондента, щоб перевірити інформацію і повідомити людей?»

На китайському сайті cien.com.cn у повідомленні від 18 червня мовилося, що на даний час в пекінських дитячих лікарнях в день приймають по 100 дітей з хворобою HFMD, і що спостерігається зростання цієї кількості.

20 травня газета China Daily повідомила, що, за даними Центру по контролю і профілактиці захворювань КНР, зараз у всьому Китаї в день реєструється близько 6000 хворих кишковим вірусом, велика частина з яких зосереджена в провінціях Хенань, Хубей, Шаньдун і Цзянсу.

Проте до тепер немає ніяких офіційних повідомлень влади про ситуацію з епідемією чи про заходи її запобігання, що приймаються.

Довідка:

* HFMD – синдром «рука, нога, рот» (Hand-foot-and-mouth Disease або HFMD) – хвороба, викликана ентеровірусом 71. Цю назву хвороба здобула через свої зовнішні прояви – у хворих внутрішня поверхня щік, губи, язик, горло, а також долоні, пальці та ступні покриваються невеликими пухирями. В заражених людей також виникають симптоми менінгіту, ангіни, ГРЗ або гастриту. Потрапляючи в кров, вірус здатний уразити різні органи, викликаючи серйозні, а інколи й смертельні захворювання.
Підписатися:

Коментарі