• Компартія Китаю бандитськими методами переслідує адвокатів-правозахисників

  • Середа, 29 липня 2009 року

Китай. Об'єднання адвокатів з прав людини в Китаї (CHRLCG), що базується в Гонконзі, рішуче засудило побиття пекінских адвокатів-правозахисників Чен Хая, Чжан Кая і Лі Фучуня, а також таємний арешт 4 липня адвоката з міста Далянь Ван Юнхана, який захищає кількох послідовників духовної практики Фалуньгун.

Керівник CHRLCG Хе Цзюньчжень засудив комуністичну владу Китаю за потурання поліції в її «бандитських» діях проти адвокатів, які беруться за справи послідовників Фалуньгун. Він стверджує, що це повністю порушує дотримання правопорядку.  

Хе Цзюньчжень заявив: «Уся система поліції схожа на бандитське угруповання, вона може довільно карати тих, хто їй не подобається. Їй не обов'язково дотримуватися законів. По-моєму, сьогоднішній Китай стрімко рухається назад, це дуже страшно, іноді навіть гірше, ніж у період Культурної революції».

Керівник CHRLCG також зазначив, що після землетрусу в Сичуань та інциденту з молочною сумішшю, зараженою меламіном, режим компартії постійно втручається у справи з захисту прав людини. Він сказав, що адвокатам заборонено братися за справи щодо інциденту в Сіньцзяні. Причина заборони - в побоюванні, що справи з захисту прав людини можуть похитнути диктаторську владу тоталітарної партії.

Хе Цзюньчжень додав: «Компартія Китаю більш за все боїться, що ці адвокати, використовуючи свої знання і допомагаючи людям, сприятимуть формуванню масового руху, який може загрожувати її владі».

Хе звинувачує компартію Китаю в тому, що, використовуючи так званий режим перевірки, вона придушує професійну свободу адвокатів, що вже змусило більше 20-ти з них припинити свою діяльність. Він закликав міжнародне співтовариство звернути увагу на цю ситуацію і підтримати адвокатів-правозахисників.  

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...