• Співробітник органів держбезпеки КНР: Віра в Ісуса є порушенням законів країни

  • Понеділок, 27 липня 2009 року
Китай. Місцева влада провінції Шаньдун 14 липня закрила літній дитячий християнський табір і заарештувала його організаторів. Під час ув'язнення їх били і морили голодом. Представник місцевого відділу держбезпеки сказав, що китайці можуть вірити в Будду, але віра в Ісуса є порушенням законів країни, повідомляє радіо «Голос Америки».

14 липня поліцейські міста Тенчжоу провінції Шаньдун заарештували 5-х молодих організаторів християнського літнього дитячого табору, в якому брало участь більше 20-ти підлітків, а також 2-х місцевих пасторів домашньої християнської церкви. Їх усіх ув'язнили на 10 діб.

У судовому рішенні по їх справі йдеться про те, що вони організували «незаконну місіонерську діяльність» і що тому є «докази» - конфісковані «Біблії».

Голова християнської правозахисної організації China Aid Association (CAA) пастор Фу Січу повідомив, що вони підтримують постійний зв'язок з домашніми церквами провінції Шаньдун.

«Місцева влада завжди використовує один і той же привід для арештів християн - незаконні релігійні заходи. Цього разу, однак, вони перевершили себе і відкрито заявили, що конфіскована «Біблія» стала доказом злочину. Раніше в тому районі вже організовували подібні літні дитячі табори. Було все нормально. А в цьому році влада не тільки закрила табір, але й заарештувала, била і залякували його організаторів. "Раніше такого не було", - сказав пастор Фу.

Він також розповів, що за їхньою інформацією, під час 10-денного ув'язнення молодим арештантам практично не давали їжі й води.

Фу також підкреслив, що на цей раз нововведенням стало ще й те, що під час арешту християн співробітник місцевого відділу держбезпеки сказав, що китайці можуть вірити в Будду, але віра в Ісуса йде врозріз із законами країни. На думку Фу, дії і висловлювання представників влади не тільки порушують Конституцію Китаю, але й порушують підписану Пекіном міжнародну конвенцію, що стосується захисту свободи віросповідання.

Переслідування владою членів християнських церков, які не підконтрольні компартії, - явище не рідке. За даними CAA, в період з липня 2007 р. по жовтень 2008 р. лише в одній провінції Хенань були засуджені до термінів ув'язнення у в'язницях і трудових таборах 29 пасторів-лідерів місцевих домашніх церков. Їх усіх звинуватили в приналежності до «єретичного культу» та організації «незаконних релігійних заходів».
Підписатися:

Коментарі