• Більш ніж 100 тисяч чоловік вимагають звільнити китайського адвоката-правозахисника

  • Середа, 22 липня 2009 року
Християнська організація China Aid Association, яка базується в американському штаті Техас передала в китайське посольство, Конгрес США і Комісію США з питань Китаю лист з вимогою звільнити китайського адвоката-правозахисника Гао Чжишена, з підписами понад 100 тис. чоловік.

Цього разу було передано другу частину підписів. Перші більш  ніж 50 тис. підписів були передані вищевказаним адресатам в кінці квітня.

Волонтер організації China Aid Association, адвокат Тай Ле повідомив кореспондентові радіо «Вільна Азія», коли представники китайського посольства побачили на шапці листа ім'я Гао Чжишена, вони одразу ж попросили його покинути територію посольства і відмовилися прийняти лист з підписами.

У листі міститься вимога до китайської компартії негайно звільнити арештованого 4 лютого християнина, адвоката-правозахисника Гао Чжишена.

Нагадаємо, що в 2001 р. Гао Чжишен був визнаний Міністерством юстиції КНР «одним з десяти кращих адвокатів Китаю». Починаючи з 2004 р., Гао Чжишен, адвокат-правозахисник і християнин, вів численні справи, пов'язані з порушенням прав людини. Він став першим китайським адвокатом високого рангу, який публічно засудив переслідування Фалуньгун *, написав про це кілька відкритих листів лідерам китайської компартії, а також лист Конгресу США. У листах він докладно описував результати свого власного розслідування злочинів, скоєних по відношенню до послідовників Фалуньгун з боку китайської влади в порушення конституції КНР.

У листопаді 2005 р. його адвокатська контора в Пекіні була закрита пекінським управлінням юстиції. 15 серпня 2006 р. Гао Чжишена арештували за звинуваченням у «підбурюванні до повалення державної влади». 12 грудня 2006 р. був проведений суд, на який не був допущений адвокат, найнятий сім'єю Гао. 22 грудня Гао Чжишена засудили до 3 років ув'язнення з відстрочкою виконання вироку на 5 років за статтею  «підбурювання до повалення державної влади». Його також на рік позбавили політичних прав.

У червні 2007 р. Американська рада судових адвокатів вшанувала Гао нагородою «За мужню адвокатську роботу». Того ж року були опубліковані його мемуари «A China More Just» ( «Більш справедливий Китай»).
 
9 лютого 2009 року була опублікована його стаття «Темна ніч, темний капюшон і викрадення темної мафією», в якій він докладно розповів про 50 днів тортур, яким його піддали співробітники китайських спецслужб в 2007 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...