• Більше 300 тис. поліцейських зі спецзагонів стягнула китайська влада в Сіньцзян

  • П'ятниця, 21 серпня 2009 року
Китай. Після інциденту «5 липня» в місті Урумчі регіону СУАР міністерство безпеки КНР направило до міста близько 300 тис. поліцейських з понад 30 міст по всій країні. Закордонна організація уйгурів повідомляє, що при цьому солдатів Народно-звільнюючої армії Китаю (НЗАК) в регіон СУАР надіслано ще більше. Однак підконтрольні компартії китайські ЗМІ про це не повідомляють.

Головне китайське ЗМІ - агентство «Сіньхуа», що є також основним рупором режиму компартії, 17 серпня повідомило, що 7 липня за наказом міністерства громадської безпеки в регіон СУАР були направлені сили спецпідрозділів поліції з 31 міста по всій країні, які протягом 11-ти годин на 37 літаках прибули до Урумчі. В їх розпорядженні знаходиться 31 патрульна машина і більше 100 військових автомобілів-фургонів. Ці загони поліції брали участь у рятувальних роботах після землетрусу в Сичуань, у придушенні акцій протесту в Тибеті в березні минулого року, а також у заходах щодо «забезпечення безпеки» пекінської Олімпіади, говориться в повідомленні.

Спікер Всесвітнього Уйгурского Конгресу Дільсат Расіт повідомив радіо «Вільна Азія», що відразу після інциденту «5 липня» влада надіслала до СУАР армію (НЗАК) чисельністю набагато більшою, ніж поліцейських. Він також вважає, що настільки докладне повідомлення «Сіньхуа» про введення загонів поліції має на меті приховати те, що в СУАР були введені значні сили армії, а також що цим безпосередньо керує міністерство оборони країни.

«Крім спецзагонів поліції, влада ввела до СУАР велику кількість солдатів з військового округу міста Ланьчжоу. Досі військові прибувають в регіон кожен день. Крім міста Урумчі, їх розподіляють на північ і південь Сіньцзян. Однак ЗМІ повідомляють лише про поліцейських, приховуючи ситуацію зі справжнім воєнним становищем в районі», - повідомив Расіт.

Він також розповів, що з липня почалися судові розгляди у справі затриманих уйгурів. Однак, рішення судів влада не оприлюднює. З в'язнями уйгурами немає ніякого зв'язку навіть у їхніх родичів. Адвокати, яких прислала китайська влада, зовсім не виконують ролі захисників у суді.

 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...