• Понад 600 дітей отруїлися викидами заводу на північному заході Китаю. Завод продовжує працювати

  • Понеділок, 17 серпня 2009 року
Китай. Ситуація з масовим отруєнням дітей шкідливими викидами заводу в повіті Фенсян провінції Шеньсі стає більш напруженою. У 3-х селах, розташованих поряд із заводом, протягом останніх 3-х тижнів у більш ніж 600 дітей виявили підвищений вміст свинцю в крові. Незважаючи на те, що влада офіційно розпорядилися зупинити завод, він, як і раніше, працює, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Як розповіли батьки постраждалих, багатьох дітей, які отруїлися свинцем, лікарі відправили додому та призначили їм безмедикаментозне лікування.

«Раніше селяни вже багато разів вимагали, щоб цей завод закрили, але влада не реагувала на їхні вимоги. Потім влада повідомила, що завод буде закритий, але він все ще, як і раніше, працює. Уряд обманює нас. Кожен день завод викидає велику кількість чорного диму та відпрацьованої води, якою ми поливає свої посіви. Але посіви - це тепер не так важливо, оскільки побоююсь, що люди скоро не зможуть тут жити», - сказав місцевий селянин на прізвище Лі.

Коли завод будувався, місцева влада переселила в безпечні місця більше 100 сімей, і обіцяли переселити ще більше 500 сімей (понад тисячу осіб). Але досі цього зроблено не було.

11 серпня влада повіту повідомила, що управління  із захисту навколишнього середовища наказало закрити цей завод. Біля заводу було створено 28 пунктів вимірювання ступеня забруднення навколишнього середовища. Але досі не були оприлюднені результати вимірів.

За даними, опублікованими місцевою владою, в районі навколо заводу було обстежено 731 дитину, у 615-ти з них вміст свинцю в крові перевищує норму, з них у 163-х дітей с- ередня ступінь отруєння свинцем, у 3-х - висока ступінь отруєння.

Ще тиждень тому підтверджене число дітей, які отруїлися свинцем, було в 2 рази менше.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...