• Акція протесту покупців нерухомості відбулася в Пекіні. ФОТО

  • П'ятниця, 14 серпня 2009 року
Китай. Більше 200 чоловік, які сплатили внески на купівлю квартир у споруджуваних будинках у Пекіні, 8 серпня зібралися в районі «Юаньяніфан» з протестом проти підняття ціни на квартири компанією-забудовником. Охоронці компанії на очах у поліції стали їх бити, а також порвали і спалили їх плакат.

Як розповіли учасники протесту нашому кореспондентові Фан Сяо, хоч навіть вістря їх невдоволення спрямоване на компанію-забудовника, але сталося це з мовчазної згоди влади, що, на їхню думку, також причетна до підвищення цін.

Вони також розповіли, що заздалегідь домовилися провести цю акцію на захист своїх прав. Коли вони вийшли до споруджуваних будинків, то розгорнули плакат, а також стали голосно кричати, що їх обманули і що компанія не виконує своїх обіцянок. У відповідь на це адміністрація компанії надіслала працівників своєї служби охорони, які почали бити протестуючих і забирати у них плакат. Поліція, яка приїхала, не поспішала зупиняти охоронців і втрутилася тільки тоді, коли почалися великі сутички.

Спочатку компанія-забудовник продавала квартири в споруджуваних будинках за ціною 11 тис. юанів ($ 1,6 тис.) за 1 кв.м. Близько 3 тис. чоловік вже сплатили перший внесок у розмірі не нижче 10 тис. юанів ($ 1,4 тис.). Однак нещодавно компанія оголосила, що ціна піднялася і тепер становить 13 тис. юанів ($ 1,9 тис.) за 1 кв.м.

Покупці нерухомості звинувачують компанію в недотриманні своїх обіцянок і вимагають не піднімати ціну. В свою чергу, компанія стверджує, що не давала ніяких конкретних обіцянок з цього приводу і що ціна піднімається слідком за зміною ринкової ситуації.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...