• Китайський чиновник: «Нам потрібна партійність, а не людяність»

  • П'ятниця, 7 серпня 2009 року
Китай. Промовивши ці слова, голова селища віддав наказ бульдозеристам починати зносити селянські хати та розчищати землю для будівництва траси. Деякі селяни ще не встигли витягнути з хат всі свої речі, як 4 бульдозери протягом лічених хвилин перетворили їх домівкм на купу руїн. Це сталося 14 липня у селищі Дяньмень провінції Хунань на півдні Китаю.

25 червня робоча група місцевого уряду зажадала, щоб селяни, які проживають на території, визначеній для будівництва дороги, переїхали в інший район. Селяни ж не хотіли їхати далеко від своїх ділянок землі, але влада не погодила їм місце неподалік на схилі гори, повідомляють китайські ЗМІ.

У другій половині дня 14 липня місцеві чиновники, озброєні поліцейські та 4 бульдозери приїхали до місця, визначеного для розчистки. Потім селищний голова голосно віддав останній наказ: «Нам потрібна партійність, а не людяність. Починайте знесення!» Після чого бульдозери зрівняли з землею кілька селянських хат, у деяких з них знаходилися речі, котрі не встигли ще винести назовні.

На даний час 25 сімей позбавлених житла селян на голій землі побудували кілька десятків навісів і живуть під ними. Найстаршому з них більше 80-ти років, наймолодшому - близько 2-х місяців.

«Ми живемо тут навіть гірше, ніж жителі постраждалих від землетрусу районів провінції Сичуань», - кажуть вони.

Селяни також розповіли, що коли вони намагалися протестувати проти зносу, заступник голови селища дуже злісно сказав: «Хто зможе перемогти компартію?!»

Усього в цьому районі планується знести більше 50 будинків, в котрих проживає близько 200 чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...