ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Цзян Цземінь — ініціатор планового геноциду

Велика Епоха
Рішення про те, щоб ініціювати гоніння на послідовників духовної практики Фалуньгун у Китаї, було прийнято на засіданні політбюро Комуністичної партії Китаю, яке 7 червня 1999 року провів Цзян Цземінь. Але його учасники не знали, як придушити і зломити віру близько 100 млн людей по всій країні. І тоді вони вирішили провести експеримент.

Колишній лідер китайської компартії Цзян Цземінь, який почав політику геноциду проти послідовників Фалуньгун у Китаї. Фото: Minoru Iwasaki-Pool/Getty Images
Колишній лідер китайської компартії Цзян Цземінь, який почав політику геноциду проти послідовників Фалуньгун у Китаї. Фото: Minoru Iwasaki-Pool/Getty Images
Нижче представлена ​​інформація, яку Велика Епоха отримала з надійних джерел всередині китайської компартії.

Випробування вирішили здійснити у кількох місцях: столиця провінції Шаньдун Цзінань, де повинна була пройти перевірку методика придушення Фалуньгун у великих містах; для середніх за розміром міст полігоном стало місто Вейфан; нафтова компанія «Цілу» в провінції Шаньдун, що входить у китайську нафтову корпорацію — для великих фірм.

Відповідальним за цей експериментальний геноцид був призначений член політбюро і секретар компартії Китаю провінції Шаньдун У Гуаньчжен. 10 червня він провів засідання партійного комітету провінції Шаньдун. На засіданні також були керівники, які відповідали за політичну та громадську систему безпеки у всіх трьох обраних для експерименту полігонах.

На засіданні У Гуаньчжен представив детальний план, в якому позначив форму звітів, методи, які будуть використовуватися під час гонінь на Фалуньгун, а також призначив відповідальних за переслідування. У той же день промову У Гуаньчжен як секретний офіційний документ партійного комітету провінції Шаньдун розіслали у кожне відділення партійних і урядових організацій міста Цзінань, міста Вейфан, нафтової компанії «Цілу» і у певні експериментальні ділянки провінції Шаньдун.

У Гуаньчжен змусив усіх відповідальних осіб у задіяних районах провести секретні зустрічі відразу після їх повернення на місця. Він сформулював методи, які треба було використати, і передав їх Цзян Цземіню для письмових зауважень. У той же час, він видав наказ про те, що інформація повинна передаватися всім учасникам.

В результаті комуністична партія, профспілка, комсомол і служба громадської безпеки були залучені до механізму репресій. Від кожного послідовника Фалуньгун вимагали відмови від практики, погрожували виключенням із партії і комсомолу, звільненням, і попереджали, що постраждають і їхні родичі. На кожній ділянці для практики Фалуньгун відбулися облави поліції. Людей, що займаються вправами Фалуньгун у парках і на майданчиках для занять, розганяли, обливаючи водою, забирали їх магнітофони з музикою для вправ. Інформація про події не могла поширюватися за межі експериментальних ділянок — за кожним практиком Фалуньгун стежили. Утворилася загрозлива і гнітюча атмосфера.

У Гуаньчжен взяв на себе командування провінційним партійним комітетом. Ті, хто відповідав за гоніння Фалуньгун від кожної області, звітували йому щодня по телефону або приїжджали в Цзінань, щоб доповісти особисто. У Гуаньчжен видав наказ, що дозволяв затримувати практиків Фалуньгун на їхніх робочих місцях, турбувати їхніх друзів і дітей і навіть бити їхні подружжя і батьків.

І все ж через місяць експеримент зазнав повного провалу — Фалуньгун займалися у нафтохімічній компанії «Цілу», в місті Вейфан, у місті Цзінань і скрізь у провінції Шаньдун.

Тоді У Гуаньчжен склав неправдиве повідомлення до центрального партійного комітету і Цзян Цземіню про успішне завершення експерименту. Внаслідок цього, 20 липня Цзян видав наказ арештовувати всіх, хто не відмовляється від практики і ліквідувати всі пункти практики Фалуньгун по всій країні, заявивши, що Фалуньгун буде знищений протягом трьох місяців. Після закінчення цього терміну Цзян влаштував святкування «знищення Фалуньгун у Пекіні» за участю чиновників із міст Цзінань, Вейфан і компанії «Цілу».

Так У Гуаньчжен просунувся на посаді від секретаря партійного комітету провінції Шаньдун до секретаря комісії дисциплінарної інспекції.

Чисельність послідовників Фалуньгун, які ув'язнені у тюрмах і виправно-трудових таборах провінції Шаньдун є найбільшим у країні, за даними правозахисних організацій.

---

Детальніше про переслідування Фалуньгун читайте у статті Переслідування Фалуньгун у Китаї: 12 років терору