• Кореспондент газети китайської компартії «Женьмінь Жибао» просить політичного притулку

  • Субота, 29 серпня 2009 року
Китай. Відповідальний співробітник видання «Женьмінь Лунтан», що належить одній з найбільших газет китайської компартії «Женьмінь Жибао», взяв участь у ході в Гонконзі, направленій проти диктатури китайської компартії. Там його сфотографували китайські шпигуни і після прибуття до Пекіну він зазнав сильного тиску. В даний час він знаходиться в Макао і просить політичного притулку.

30 липня завідувач відділу спецпроектів видання «Женьмінь Лунтан» Чу Мінвей, побоюючись переслідування з боку компартії, виїхав з континентального Китаю до Гонконгу, а потім до Таїланду і Макао.

Чу розповів у інтерв'ю нашому кореспондентові в Макао, що зазнав політичного переслідування. «8 липня, коли я повернувся з Гонконгу в Пекін, головний редактор повідомив мені, що мене звільнили з займаної посади, конфіскували мої документи, позбавили статусу держслужбовця і, відповідно, всіх належних йому привілеїв», - говорить Чу.

Для нього це було несподіванкою. «Перед поїздкою до Гонконгу я запитав дозволу в головного редактора, він мовчки погодився, а коли я повернувся, він повністю змінив до мене ставлення, наклеїв на мене якісь політичні ярлики, і сказав, що я вступав у контакт з закордонними силами. Я - звичайний працівник ЗМІ, у мене є право вибирати своїх друзів, при цьому я не порушив жодних законів», - продовжив Чу.

Отримати політичний ярлик в Китаї - це дуже страшна справа

Чу прекрасно знає, що може очікувати на того, на кого в Китаї наклеїли політичний ярлик. «Це дуже серйозна проблема. Як тільки одного разу на тебе наклеять політичний ярлик, ти ніколи його не позбудешся, і ніякі адвокати тобі не допоможуть. Ти легко можеш втратити особисту свободу. Я просив допомоги у своїх знайомих в чиновницьких колах. Тільки один з них погодився зустрітися зі мною в безлюдному місці. Він сказав, що вони нічого вже не зможуть для мене зробити. А також попередив, що я повинен тепер турбуватися про свою безпеку і, якщо в мене вийде поїхати, то щоб я їхав чим далі, тим краще. Він також сказав, що тепер ніхто не наважиться відкрито виступити на мій захист, в іншому разі на них наклеять такий же ярлик, як і на мене», - пояснив Чу.

Спочатку Чу думав, що йому загрожує кілька років в'язниці, проте, коли він поговорив зі своїм знайомим з органів безпеки, він «жахнувся». Як розповів Чу, його знайомий запитав: «Ти знаєш, як видобувають докази злочину в арештованих з такими звинуваченнями, як у тебе?» Далі він продовжив: «Вони отримують ляпаси 7 днів і 7 ночей без перерви. Після цього твій рот стає, як локшина. Ти зможеш витримати це? Якщо зможеш, тоді вони продовжують ще 8 днів і ночей. Припустимо, ти дуже стійкий. Після цього ще застосовують тортури "лава тигра". Витримаєш?»

Чу також повідомив, що перед тим, як він виїхав з Китаю, вже заарештували одного з його підлеглих, до якого застосували адміністративне затримання на 15 діб. «Зазвичай у нас так роблять, перед тим, як тебе заарештувати, спочатку хапають когось з твоїх підлеглих або ж твого водія і потім тортурами примушують їх дати свідчення проти тебе. Після цього, незважаючи на те, що більшість цих свідчень фальшиві, вони використовують їх як привід для твого арешту».

Чу Мінвею 34 роки, у 2005 році він почав працювати в газеті «Женьмінь Жибао», де займався соціальними дослідженнями. Після чого його перевели на посаду заступника начальника відділу спецпроектів.

Незважаючи на те, що він робив позитивні репортажі відповідно до вимог вищого керівництва, він також проводив розслідування і негативних явищ у суспільстві, про які через цензуру не міг відкрито повідомляти в газеті.

«Оскільки я працював у такій великій газеті, то ми часто контактували зі співробітниками правоохоронних органів, серед яких у мене багато друзів. Я на власні очі бачив знаряддя тортур і як їх застосовували до ув'язнених. Іноді я не витримував дивитися на це і йшов. Коли я відвідував поліцейські дільниці, часто бачив, як поліцейські б'ють людей. Я також бачив і водяну камеру, в якій ув'язнених тримають у воді, в існування якої я раніше не вірив», - розповідає Чу.

Він також побоюється за долю своєї дружини і однорічної дитини, які перебувають у Китаї, і просить міжнародне співтовариство надати їм допомогу.

Виїхати з Китаю Чу вирішив після того, як один з його колишніх колег сказав, що співробітники міністерства держбезпеки можуть у будь-який час його заарештувати.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...