• Від отруєння свинцем в Китаї постраждало більше тисячі дітей

  • Четвер, 27 серпня 2009 року
Китай. Підвищений вміст свинцю в крові виявлено у 1354 дітей, що проживають біля заводу по переробці марганцю в місті Укан провінції Хунань. Це вже друге цього місяця масове отруєння свинцем дітей через викиди заводів.

Як повідомили 20 серпня китайські ЗМІ, місцева влада перевірила майже дві тисячі дітей, з них у 1354 було виявлено в крові підвищений вміст свинцю, у 38 - високий ступінь отруєння.

Повідомляється, що свинцем отруєно близько 70% дітей молодше 14 років, що проживають в 4 селах, розташованих біля заводу.

За китайськимим стандартами, допустимий вміст свинцю в крові становить 100 мікрограмів на літр. Місцева мешканка одного з постраждалих сіл на прізвище Лю розповіла кореспондентові радіо Бі-бі-сі, що у її трьох дітей в крові виявили вміст свинцю більше 200 мікрограмів на літр. Вона також сказала, що перевіряли тільки дітей.

На сайті уряду міста Укан опубліковано повідомлення, в якому мовиться, що цей завод працював незаконно, і його викиди не відповідають стандартам якості, тому влада закрила його 13 серпня. Заступник керівника місцевого управління охорони навколишнього середовища Хуан Веньбінь повідомив, що вищезгаданий завод не проходив перевірку в їхньому відомстві, і у нього немає ніяких дозвільних документів їхнього управління.

Місцеві жителі стверджують, що результати перевірки дітей, яка проводилася в призначеній місцевою владою клініці, занижені.

На початку минулого місяця багато селян за свої гроші повезли дітей на обстеження в клініку міста Чанша і лікарню матері і дитини міста Укан. У більшості дітей виявили вміст свинцю в крові вдвічі більший за норму. Після того, як вони почали відкрито виражати протест, вимагати закриття заводу і виплати компенсації, влада направила їхніх дітей на безкоштовне обстеження.

Проте, за результатами цього безкоштовного обстеження, у багатьох з дітей показники отруєння значно нижчі.

Селяни кажуть, що влада співпрацює з цією лікарнею, тому результати були умисне занижені.

Коли кореспондент зателефонував у лікарню, в якій за дорученням влади перевіряли дітей, ніхто із співробітників, які піднімали слухавку, нічого не сказав з приводу занижених результатів обстеження. «Я нічого про це не знаю», «Та зміна, яка їх перевіряла, вже закінчила роботу, а ми нічого не знаємо», «Не займайте телефон, він призначений для хворих», – такі відповіді давали медсестри та інші працівники лікарні.  

Завод влада закрила теж не відразу. 8 серпня близько 600 селян перекрили трасу біля села Хенцзян і проводили акцію протесту до опівночі. Влада направила близько 200 людей, які фотографували протестуючих і засуджували їхні вчинки. Це викликало ще більшу незадоволеність останніх, і вони спробували штурмувати будівлю місцевої адміністрації, завдавши незначної шкоди державному майну і розбивши декілька поліцейських автомобілів. 13 серпня влада повідомила, що учасники протестів будуть арештовані.   

Аналогічний випадок стався на початку місяця в повіті Фенсян провінції Шеньси. Згідно з останніми даними, в результаті викидів місцевого плавильного заводу Dongling Lead and Zinc Smelting Co. підвищений вміст свинцю в крові був виявлений у 851 дитини, з них 166 – перебувають в лікарні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...