• Масовий бунт селян на ґрунті екології спалахнув на південному сході Китаю. Фотоогляд

  • Четвер, 3 вересня 2009 року
Китай. Велике зіткнення незадоволених станом навколишнього середовища місцевих жителів з поліцією сталося 31 серпня в селищі Фенвей міста Чуаньчжоу південно-східної провінції Фуцзянь. Виступило близько 20 тис. селян, більше 2 тис. поліцейських застосували гранати зі сльозоточивим газом. З обох сторін є постраждалі.

Недбале ставлення влади до питання забрудненя навколишнього середовища, через що район давно перетворився на зону з підвищеною захворюваністю на рак, від якого вже померло багато людей, викликало невдоволення селян, розповіли нашому кореспондентові учасники подій.

Цього разу чашу терпіння місцевих жителів переповнила поломка місцевої станції з очищення каналізаційних вод, в результаті якої всі нечистоти стали поширюватися назовні, випускаючи сильний смердючий запах. Протягом півмісяця щодня кілька сот селян проводили протести і вимагали від влади вирішення цієї проблеми. Проте влада не звертала на їхні вимоги ніякої уваги.

Очевидці розповідають, що 31 серпня в другій половині дня, коли люди в черговий раз проводили акцію протесту, до них вийшов селищний голова та його заступник. Під час розмови одна жінка не витримала і почала голосно лаяти чиновника, який в свою чергу відразу пустив в хід кулаки, сильно вдаривши жінку. Це й спричинило спалах обурення народу. Злякавшись, двоє «народних обранців» швидко сіли в автомобіль і хотіли виїхати. Їх відразу ж обступив натовп людей, які стали гойдати їх автомобіль. По мобільному телефону чиновники викликали кілька загонів озброєної поліції.

 
{mospagebreak} 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...