• Бунт школярів відбувся на півдні Китаю в День учителя. ФОТО

  • Вівторок, 15 вересня 2009 року
Китай. Кілька тисяч учнів середньої школи, не витримавши поганого ставлення до них з боку адміністрації, влаштували погром на території навчального закладу. Поліція застосувала сльозоточивий газ. Це сталося в День вчителя 10 вересня в школі Ліньяно, розташованої в повіті Гулінь провінції Сичуань.

Як розповів нашому кореспондентові Фан Сяо один із учителів цієї школи, починаючи з кінця серпня у багатьох навчальних закладах по всій країні стали відбуватися спалахи епідемії грипу H1N1, через що всі школи в їх повіті були закриті. Адміністрація школи Гулінь не відпустила учнів додому, а замкнула їх у гуртожитку.

Кілька днів учням не дозволяли виходити на вулицю, при цьому в гуртожитку часто вимикали світло, воду та кондиціонери. На вулиці стояла спекотна погода і в кімнатах було дуже душно. Неодноразово учні просили випустити їх провітритися, але постійно отримували відмову.

Під час такої чергової відмови їх терпець увірвався, вони силою прорвалися назовні і пішли до завідуючого. Кабінет завідуючого знаходився в задній частині гуртожитку. Коли обурені учні увійшли до нього, то побачили, що у нього в кабінеті працював кондиціонер і було світло. Це розлютило їх ще більше, і вони почали масовий погром. Завідуючому вдалося уникнути насильства, він врятувався втечею.

Камінням і палицями школярі стали бити вікна та меблі в гуртожитку та в інших будівлях що відносяться до школи. Серйозний збиток був нанесений гуртожиткам, їдальні, магазину та медпункту. Також були розбиті автомобілі керівника і директора.

Директор школи, а потім начальник повітового управління освіти і його заступник, а також заступник начальника місцевого відділення поліції, по черзі через мегафон намагалися вмовити учнів припинити безлади, але у відповідь їм лунав гуркіт скла, що розбивається.

Після чого прибули кілька десятків поліцейських із спецзагону, які застосували проти учнів гранати зі сльозоточивим газом. У результаті ситуація була взята під контроль.

Шкільний вчитель також повідомив, що цей сплеск обурення учнів був результатом зростання гніву, що накопичився в них за довгий час на місцеву адміністрацію. Директор школи, в якій навчаються понад 3000 школярів, повністю монополізував всі послуги, які їм надаються. Жити приїжджі школярі повинні були тільки у шкільних гуртожитках, харчуватися тільки в шкільній їдальні і т.п. При цьому ціни на ці послуги були дуже високі.

Одна зі школярок розповіла, що в них у гуртожитку стали часто вимикати питну воду, змушуючи їх купувати воду в шкільному магазині. Таким чином, тільки на питну воду вона на місяць витрачала 50 юанів ($ 7). Проносити їжу на територію школи ззовні також не дозволяється - на вході деяких обшукують і знайдені продукти відбирають. Всі змушують купувати тільки в шкільному магазині, де, за словами учнів, ціни вищі, ніж у звичайних магазинах.

Живуть учні в кімнатах розміром 10 кв.м, по 8 осіб і платять за це по 500 юанів ($ 71,4) за 5 місяців. Деякі з учнів спеціально підрахували і  з'ясували, що вони платять у середньому по 80 юанів на місяць за квадратний метр. Це навіть більше ніж знімати квартиру в Пекіні.

 
{mospagebreak} 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...