• Двоє відомих уйгурських діячів мистецтва стали жертвами нападів в Урумчі

  • П'ятниця, 11 вересня 2009 року
Китай. Жертвами кривавих міжетнічних зіткнень в Сіньцзяні стали не тільки пересічні громадяни, але й, як мінімум, двоє відомих уйгурських діячів мистецтва. Після сильних побоїв помер уйгурський співак Мірзат Алім. Відомий уйгурська каліграф і фотограф Каінам Джафар був сильно побитий і знаходиться в лікарні.

51-річний Каінам Джафар працював фотографом в одній з найбільших місцевих газет «Сіньцзян Фачжі Жибао». Його також вважають найвідомішим сучасним уйгуром-каліграфом. Він обіймав посаду заступника голови місцевої Асоціації каліграфів.

3 вересня біля дверей дому на нього напали 6-7 чоловік і стали бити, повідомляє сайт «Uighur online». Коли він почав кричати, йому на допомогу поспішили охоронці розташованого поряд ресторану, які й розігнали нападників.

Повідомляється, що в нього сильно пошкоджені і розпухли очі, зламане ліве коліно, у лікарні йому на голову наклали 7 швів. Нападники також розбили його фотокамеру вартістю 27 тис. доларів.

Коли Каінама привезли до міської лікарні № 2, там вже лежали 14 уйгурів з серйозними травмами від побоїв. Двоє з них були дітьми, один з яких незабаром помер, говориться в повідомленні.

Місяць тому, 2 серпня, улюблений місцевими уйгурами співак Мірзат Алім також зазнав нападу біля свого будинку. Він помер дуже жорстокою смертю. Коли знайшли труп Аліма, все його тіло було схоже на криваве місиво, у нього було вибите одне око, а друге також практично вивалилося з очної ямки.

Під час похорону кортеж супроводжував загін озброєної поліції. Місцева влада зажадали, щоб родичі загиблого сказали, що він помер від серцевого нападу. Під час похорону люди співали написану ним у 1990 році пісню «Стежка».

На відеоролику Мірзат Алім виконує пісню уйгурському мовою: гиперпосилання на відеоролік
 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих.
 
4 вересня більше тисячі етнічних китайців вийшли на вулиці міста Урумчі, висловлюючи невдоволення нездатністю місцевої влади стабілізувати ситуацію в місті. Для розгону демонстрантів поліція застосувала сльозоточивий газ. За офіційними даними, в результаті заворушень поранення отримало 14 осіб, 5 людей загинуло.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...