• Ребія Кадир: 196 заарештованих уйгурів загинули від катувань у китайській в'язниці

  • Середа, 9 вересня 2009 року
Китай. Голова Всесвітнього Уйгурського Конгресу (ВУК) Ребія Кадир повідомила, що отримала інформацію про те, що близько 200 заарештованих уйгурів були закатовані до смерті в китайській в'язниці.

Пані Кадир, яка знаходиться у вигнанні в США, на прес-конференції у Вашингтоні 24 серпня повідомила, що отримала факс від співробітника органів безпеки міста Урумчі Сінцзян–Уйгурського АР. У факсі йдеться про ситуацію в одній з в'язниць на півдні міста. Зокрема, про те, що із числа заарештованих під час заворушень уйгурів 196 людей загинули від катувань, а один, не витримавши тортур, наклав на себе руки.

В даний час людина, яка надіслала цей факс, вже втекла до Киргизстану.

Лідер уйгурів сказала: «Я впевнена, що якщо один раз ці факти будуть підтверджені й оприлюднені, китайська влада всіма силами буде їх заперечувати. В даний час у нас немає можливості перевірити їх. Засоби зв'язку з мешканцями СУАР або повністю заблоковано, або строго контролюються».

 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих. 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...