• У китайських таборах жінок катують до втрати психічного здоров’я

  • Четвер, 22 квітня 2010 року

Китай. Згідно з неповною статистикою сайту Minghui.org, жорстокі тортури в жіночому виправному таборі Масанцзя провінції Ляонін призвели до психічного розладу більше 30 послідовниць духовної практики Фалуньгун.

До вказаного числа не входять ті, хто захворівши на психічну хворобу помер прямо в таборі. Чисельні з постраждалих, які вижили, вже кілька років так і не можуть відновити психічне здоров'я. У кількох стан поліпшився, а деякі померли незабаром після звільнення.

Нижче представлена інформація про деяких жінок.

Су Цзючжен, проживала в повіті Суйчжун провінції Ляонін. Її заарештували 31 жовтня 1999 р. і відправили в табір Масанцзя. Одного разу під час ув'язнення охоронці завели її в окрему кімнату, зняли весь одяг і почали бити електричними палицями. Вони били її всю ніч. Обличчя і тіло Су опухло і покрилося пухирями від опіків. Після цього її відправили в психіатричну лікарню міста Шеньяна, де їй кілька днів поспіль вводили ін'єкції невідомих ліків, після яких її психічний стан став ще гіршим. Коли Су після звільнення повернулася додому, на тілі її було видно шви зашитих ран, вона майже втратила пам'ять і не могла нормально говорити, а також не могла сама їсти і ходити в туалет. Психіка її також була сильно порушена. 8 квітня 2006 він померла.Лі Чунлан, 37 років, незаміжня, проживає в місті Телін провінції Ляонін. Її тричі ув'язнювали в таборі Масанцзя, де піддавали тортурам. У даний час вона знаходиться вдома, у неї психічний розлад. Батько Лі не може працювати, оскільки має піклуватися про хвору дочку. У них був єдиний джерело доходу, це зарплата сестри Лі, але в даний час її теж заарештували за практику Фалуньгун і відправили в той же табір Масанцзя.Дун Сюйчін працювала вчителькою молодших класів у школі міста Лінюань провінції Ляонін. Під час ув'язнення в Масанцзя її також піддали тортурам, в результаті яких вона стала ненормально вести себе. Однак, 13 жовтня 2009 р. охоронці заявили, що вона "симулює, і що треба змусити її працювати, а якщо не захоче, то покарати". Оскільки Дун вже погано контролювала себе і не могла нормально працювати, її сильно побили, вибивши декілька зубів, потім тягали за волосся, після чого підвісили за зв'язані за спиною руки. В даний час Дун переживає сильний психічний розлад.

Чжан Хайян у вересні 2001 року поїхала до Пекіна із зверненням до уряду. Її заарештували і на 2 роки відправили в Масанцзя. Коли після закінчення терміну вона повернулася додому, то вже була психічно хворою. Через рік після звільнення, 18 січня 2004 р. вона померла.Чжан Сяомін була арештована в серпні 2002 року. Буквально за два місяці ув'язнення в таборі Масанцзя, від тортур у Чжан трапився психічний зрив. Щоб уникнути відповідальності, адміністрація табору подзвонила її родичам і сказала, щоб вони терміново забрали Чжан додому. 28 листопада 2002 р. коли нікого не було вдома, вона випригнула з шостого поверху і розбилася.

Сунь Цзінцзюн була викладачем образотворчого мистецтва в школі №15 міста Аньшань. Під час ув'язнення в таборі Масанцзя її на кілька днів позбавляли сну, заковували руки за спиною в наручники і підвішували за них, замикали в маленькій кімнаті, де можна тільки сидіти навпочіпки і стояти, а також застосовували інші тортури. Це тривало більше 10 місяців. Не витримавши тиску влади, її чоловік подав на розлучення. Їх дитині тоді було лише чотири роки. В результаті від фізичних і психологічних тортур психіка Сунь не витримала і вона втратила розум.

Лю Гуйін разом з іншими послідовниками Фалуньгун була схоплена поліцією 1 березня 2000 р. в повіті Чінюань міста Фушунь. Їх відправили в табір Масанцзя, уклали в окремі камери і почали «промивання мізків». До них приставили спеціальних людей, які проводили так зване «навчання», примушували їх цілий день заучувати книги з наклепом на Фалуньгун, написані партійними ідеологами, а потім примушували писати «звіт про свої думки». Багатьох на кілька днів позбавляли сну. В результаті сильного психологічного тиску у Лю і ще шістьох ув'язнених почалися психічні розлади.

Лі Цуйчжі була арештована 1 серпня 2007 р. під час поліцейської облави разом із ще 42 своїми однодумцями. У поліцейській дільниці одну з них, Ху Яньчжун, забили до смерті, дев'ятьох засудили до термінів ув'язнення і п'ятьох відправили в табір Масанцзя. Коли Лі вийшла звідти, психіка її була порушена, при цьому поліцейські змусили її родичів заплатити за її утримання 8 тисяч юанів ($ 1140), при цьому жодних квитанцій про отримання готівки родичам видано не було.

Мешканка повіту Суйчжун, Тянь Шаоянь, була арештована 6 травня 2008 р., а 27 травня її відправили в табір Масанцзя. Після того, як її звільнили, вона не впізнає родичів, майже нічого не говорить, не може самостійно ходити і навіть стояти, не може брати предмети руками. Тіло її виснажене, практично немає зубів, вона не може сама себе обслуговувати. Коли до неї прийшла дочка, яку вона сильно любила і яку довго не бачила, у неї не було жодної реакції.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...