• Число загиблих від вибуху китайських шахтарів збільшилося до 42 чоловік

  • Середа, 9 вересня 2009 року
Китай. За останніми даними, в результаті вибуху газу на шахті в районі Сіньхуа міста Піндіншань провінції Хенань число загиблих шахтарів досягло 42 осіб, доля 37 чоловік, які перебувають у вибої, як і раніше, не відома.

Як повідомляють китайські ЗМІ, ця аварія торкнулася  найвищі ешелони влади в Китаї. Генеральний секретар компартії Китаю Ху Цзіньтао особисто віддав розпорядження з приводу вирішення цієї проблеми, а віце-прем'єр Держради КНР Чжан Децзян особисто відвідав місце події.

Повідомляється, що шахта «Сіньхуа 4», на якій 8 вересня стався вибух, була закрита владою на ремонт і відновила роботу без відповідного дозволу. В даний час за даним фактом порушено кримінальну справу і вже арештовані 3 людини з керівництва шахти.

Дружина одного з шахтарів на прізвище Сює розповіла нашому кореспондентові, що за останній час у їхньому районі сталося 5 великих аварій на шахтах. «Шахти у нас працюють цілодобово. Майже всі вони тепер стали приватними, і в них практично не дотримується техніка безпеки. Працювати дуже небезпечно. Однак зараз збільшили компенсацію за загибель шахтаря. Раніше вона становила близько 100 тис. юанів (14 тис. доларів), а тепер 300 тис. юанів», - сказала пані Сює.

4 вересня начальник відділу видобутку вугілля державного управління енергетики Ван Цзюньші повідомив, що в Китаї видобувається близько 37% світового видобутку вугілля, однак число смертей під час аварій на шахтах становить 70% від світового.

За офіційними даними китайської влади, в минулому році в результаті аварій на шахтах по всій країні загинуло понад 3200 чоловік. Однак незалежні експерти стверджують, що ця цифра надто занижена, тому що численні аварії залишаються неврахованими через те, що місцеві чиновники не хочуть псувати показники розвитку підвідомчих їм районів.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...