• Китайська влада заарештувала учасників акції: роковини скандалу з отруєним молоком. ФОТО

  • Неділя, 13 вересня 2009 року
Китай. 11 вересня виповнився рівно рік з дня оприлюднення фактів отруєння в Китаї дітей зараженим меламіном сухим молоком. Після того, як кілька батьків постраждалих дітей після усного дозволу начальника управління громадського порядку відзначили цю дату в Пекіні, їх заарештували.

Батьки дітей, у яких після вживання зараженого меламіном молока утворилися камені в нирках, створили народну організацію «Сім'ї дітей з каменями в нирках».

Після того, як вони оголосили, що збираються в Пекіні провести захід на згадку про цю дату, на них всіляко тисне місцева влада, використовуючи допити в поліції, погрози і т.д. Однак, за день до заходу засновнику організації Чжоу Лянхаю зателефонував начальник управління безпеки міста Пекіна. Він сказав, що вони можуть провести цей захід.

Нашому кореспонденту вдалося дізнатися, що захід вони дійсно провели. Він пройшов удома у Чжоу. У ньому брало участь 7 батьків постраждалих дітей та 2 адвоката. При цьому спочатку для участі повинні були приїхати 11 чоловік. Чотирьох затримали поліцейські агенти в їхніх містах. Під час заходу біля будинку чергувало кілька поліцейських машин, які забезпечували його «охорону і безпеку».

Чжоу Лянхай розповів, що для них було великою радістю почути згоду начальника поліції на їхню акцію. Вони подумали, що влада змінила своє ставлення до них і тепер можливий нормальний діалог і вирішення проблеми, пов'язаної з виплатою компенсацій постраждалим і покаранням винних.

Проте, як виявилося, зраділи вони занадто рано. Після того, як захід закінчився і його учасники почали розходитися, їх усіх по черзі заарештували поліцейські агенти в цивільному. Багато жителів будинку бачили це.

Ті з батьків, які збиралися поїхати в Пекін і яких затримала місцева влада, були попереджені, що це «незаконні збори» і проводить їх «незаконна організація».

Адвокат Чан Боян, який добровільно надає юридичну підтримку постраждалим від отруєного молока, вважає, що пекінська влада і не збиралися змінювати свою політику придушення. На його думку, оскільки цей захід проходив у Пекіні і його організатори сповістили багато ЗМІ, в тому числі й іноземні, влада не хотіла піднімати шум у столиці напередодні чутливого для Уряду дня - 60-річчя правління в країні компартії. Тому, на його думку, вони дозволили провести захід, проте потім затримали всіх його учасників, щоб, як звичайно, дати, таким чином, урок іншим і щоб їм було не повадно.

У результаті «меламінового скандалу», що вибухнув в минулому році в Китаї, за офіційними даними, померло 6 дітей, а всього від зараженого меламіном молока постраждало 296 тис. чоловік.

Чжоу Лянхай розповів, що ці цифри сильно занижені, а також, що влада протягом всього року постійно придушує їх спроби знайти і покарати відповідальних. Чжоу також пояснив, що своєю акцією вони хотіли нагадати людям про цей сумний інцидент, щоб подібне ніколи більше не повторилося.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...