• Шанхайського адвоката триматимуть під домашнім арештом до закінчення святкування 60-річчя КНР

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 21 вересня 2009 року
Китай. Шанхайський адвокат-правозахисник Чжен Енчун вже 18 днів перебуває під домашнім арештом і повністю відрізаний від зовнішнього світу.

Починаючи з 31 серпня, органи безпеки повністю ізолювали Чжен Енчуна від зовнішнього світу: відключили його домашній телефон, конфіскували комп'ютер та мобільний телефон, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Кореспонденту радіо вдалося зв'язатися з дружиною адвоката Цзян Мейлі, яка розповіла, що, починаючи з 31 серпня, співробітники органів безпеки чергують біля дверей Чжен і нікого до нього не пускають.

За словами Цзян, на сходовому майданчику і біля їхнього будинку чергують, принаймні 30 чоловік, стоїть 3 поліцейських автомобіля. Вони сказали їй, що відвідувати адвоката можна буде після 10 жовтня, коли закінчиться святкування 60-річчя КНР.

Дружина Чжен також розповіла, що коли її чоловік вийшов в коридор трохи провітритися, то поліцейські, які знаходилися там в штатському одязі силою заштовхали його назад у квартиру.

Аналогічний випадок стався з головним редактором сайту Civil Rights & Livelihood Watch Лю Фейю із міста Суйчжоу провінції Хебей. Його сайт часто публікує статті про життя простого народу, а також про акції протесту в Китаї.

Напередодні зустрічі Лю з японським кореспондентом, до його будинку прибуло кілька десятків поліцейських агентів, які не дали йому вийти на вулицю. Кілька разів Лю намагався силою прорватися назовні, але кожного разу його заштовхували назад у квартиру.

Лю все ж вдалося зустрітися з кореспондентом в інший день. Але за ним простежили і під час інтерв'ю до них підійшов чиновник міського відділу пропаганди і запросив японського репортера пообідати, перервавши їх бесіду.
 
Лю також розповів, що в їхньому місті вже п'ятий день страйкують близько 800 робочих бавовнопрядильної фабрики. Він сфотографував їхню акцію протесту, а коли повертався додому, охоронець біля дверей силою забрав у нього фотоапарат і видалив усі зняті кадри.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...