• У Китаї спалахнув протест уйгурів через вбивство у тюрмі ув'язненого

  • Неділя, 20 вересня 2009 року
Китай. Представник Всесвітнього Уйгурського Конгресу (ВУК) повідомив, що масова акція протесту уйгурів спалахнула 19 вересня в повіті Іліхо Сінцзян-Уйгурського АР. Люди дізналися про те, що поліцейські забили до смерті уйгура у в'язниці, повідомляє Центральне агентство новин.

Спікер ВУК Дільсат Расіт розповів, що за їх інформацією з місця подій, чоловік уйгурської національності, якого заарештували після масових акцій протестів 5 липня, помер в ув'язненні і його тіло передали родичам.

«Поліція зажадала, щоб тіло було негайно поховано. Однак коли місцеві уйгури прийшли попрощатися з померлим, вони побачили на його тілі численні синці та садна. Це викликало у них обурення обурення, і в той же день ввечері вони вийшли на вулиці, вимагаючи від влади пояснити причину загибелі людини», - повідомив спікер ВУК.

За інформацією з їх джерел, в даний час в повіт введена армія, район повністю оточений, відключена електрика.

 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих.
 
4 вересня більше тисячі етнічних китайців вийшли на вулиці міста Урумчі, висловлюючи невдоволення нездатністю місцевої влади стабілізувати ситуацію в місті. Для розгону демонстрантів поліція застосувала сльозоточивий газ. За офіційними даними, в результаті заворушень поранення отримало 14 осіб, 5 людей загинуло.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...