• Як китайська компартія підтримує образ гармонії і стабільності в суспільстві. Фотоогляд

  • Середа, 21 жовтня 2009 року
Китай. Жінка у білій траурної одежі йшла вулицею і тримала написаний від руки транспарант, розповідаючи людям про своє горе, в якому вона звинувачувала місцеву владу. Це відбулося в період святкування 60-річчя правління компартії. Дуже швидко поліція усунула цей «нестабільний елемент».


Жінка у білому траурному одязі йде по вулиці Шанхая. На транспаранті у неї написано про те, що коли вона жила в студентському гуртожитку, влада підробила її підпис в розписці, що підтверджує її згоду на переїзд, після чого їх будинок знесли. Її мати психологічно не витримала цього і раптово померла.


Поліцейський загрожує їй і примушує негайно заховати транспарант. Жінка голосно плаче і лає поліцейських за те, що вони так до неї ставляться замість того, щоб захищати її конституційні права на свободу вираження.

Прийшли ще поліцейські. Навколо зібралося багато людей, які вступалися за жінку. Поліцейські спочатку не наважувалися вдаватися до сили, щоб не викликати масовий народний протест, а також побоюючись іноземних кореспондентів яких багато в Шанхаї.

Прийшов поліцейський начальник і правоохоронці вже не слухали заперечення людей, а стали забирати у жінки транспарант. Вони виконували наказ «підтримувати стан гармонійного та стабільного суспільства».

Все більше людей хотіли почитати напис на транспаранті. Вони також висловлювали невдоволення тим, що поліцейські намагалися якнайшвидше зім'яти транспарант, щоб ніхто його не читав і не фотографував. На всі закиди городян і звинувачення у порушенні закону, правоохоронці відповідали: «Ми виконуємо свій обов'язок».

 

Наприкінці поліцейські схопили жінку за руки і за ноги і віднесли в поліцейський автомобіль.

Комуністична влада «гармонійного китайського суспільства» успішно впоралася з черговим «нестабільним елементом».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...