• Китайська влада перешкоджає роботі кореспондентів у «чутливих районах»

  • Вівторок, 20 жовтня 2009 року
Китай. Кореспондент Бі-Бі-Сі повідомив, що ситуація в місті Урумчі Сінцзян-Уйгурського АР все ще дуже напружена. Всюди ходять озброєні патрулі. Військові приведені в стан підвищеної бойової готовності. Між уйгурами і ханьців гостра неприязнь, яка в будь-який момент може перерости в нові масові заворушення.

Напередодні винесення 15 жовтня смертних вироків, пов'язаних з липневими заворушеннями в Сінцзян-Уйгурському автономному районі, кореспондент Бі-бі-сі відвідав цей район. Він розповів, що пройшовши 10 хвилин по будь-якій вулиці Урумчі, можна зустріти 4-5 озброєних патрулів з понад 10 осіб.

Далі в повідомленні говориться, що куди б не прямували кореспонденти в Урумчі, за ними ведеться неприховане стеження. Кожен день за ними слідують 3 автомобіля.

Коли вони прилетіли в Кашгар, їх прийняли за «Сіньцзянських сепаратистів» і затримали прямо в аеропорту. Після того, як розібралися, поліція дозволила їм перебувати в місті тільки один день. До них було приставлено кілька поліцейських, які всюди йшли за ними. Кореспондентам також заборонили фотографувати і брати у будь-кого інтерв'ю.

Китайська влада сформувала спеціальну «робочу групу зі стабілізації суспільства», яка складається з партійних чиновників і тісно співпрацює з таємною поліцією. Кореспонденти в Сіньцзяні часто піддаються втручанню членів цієї групи у репортерську роботи.

 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих.
 
4 вересня більше тисячі етнічних китайців вийшли на вулиці міста Урумчі, висловлюючи невдоволення нездатністю місцевої влади стабілізувати ситуацію в місті. Для розгону демонстрантів поліція застосувала сльозоточивий газ. За офіційними даними, в результаті заворушень поранення отримало 14 осіб, 5 людей загинуло.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...