• 70 тисяч пекінських таксі оснащені підслуховуючими пристроями

  • Субота, 26 вересня 2009 року
Китай. Чим ближче день святкування 60-річчя влади компартії, тим більше обурення викликають у китайських громадян занадто посилені заходи безпеки, вжиті владою. Стало відомо, що в 70 тисячах пекінських таксі встановлені підслуховуючі пристрої. Пекінці дивуються від кого готується захищатися уряд.

Пекінський водій таксі на прізвище Ван розповів нашому кореспонденту Гу Чінер, що «ці пристрої вже давно у всіх стоять, ще коли оновлювали машини в таксопарках. Вони в основному призначені для підслуховування змов “незаконних елементів”», - говорить Ван.

Чиновник з транспортного управління повідомив, що ці пристрої GPS були встановлені на всіх 70 тис. Пекінських таксі. За його словами пристрої зв'язані із супутником, а встановили їх з метою забезпечити безпеку водія, а також при необхідності визначити місцезнаходження машини.

Однак виробники цих пристроїв говорять, що пристрій можна активізувати дистанційно з великої відстані і без відома водія вести прослуховування всіх розмов у салоні.

Проте влада не афішує ці «заходи безпеки». Коли кореспондент газети The Wall Street Journal зателефонував у поліцейське управління Пекіна і запитав, чи достовірна ця інформація, йому сказали, що це «секретні справи, які не підлягають розголошенню».

 
Заходи безпеки на передодні 1 жовтня

Жителі столиці також висловлюють здивування з приводу всіх надпосилених заходів безпеки напередодні святкування 1 жовтня.

«На кожному перехресті стоять озброєні поліцейські, у них бойові рушниці та автомати з багнетами. Навіть страшно на все це дивитися, атмосфера дуже напружена. Я не розумію, для чого всі ці заходи безпеки? Від кого ми будемо захищатися?», - Висловлює своє здивування мешканка Пекіна пані У.

 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...