• Пекінські студенти протестують проти арешту викладача-дисидента

  • Вівторок, 22 вересня 2009 року
Китай. Близько 100 студентів пекінського університету два дні поспіль виходили з протестом до будівлі управління громадської безпеки району Хайдянь. Вони вимагали звільнити викладача Діна Сяобіна, якого заарештували в процесі «чисток» напередодні 60-річчя правління компартії, як дисидента.

Два дні поспіль 19 і 20 вересня студенти збиралися біля будівлі органів безпеки і вимагали звільнити їх вчителі, вказуючи, що він не порушив жодних законів, повідомляє Ассошиейтед прес.

Під час акції поліцейські побили близько шістьох людей, але удари не серйозні, розповіли студенти.

47-річний Дін Сяобін в 1986 році вступив на навчання в пекінський університет Цінхуа, а в 1989 році був активним учасником повстання студентів. Після придушення повстання його заарештували. На свободу Дін вийшов у січні 1991 року. Після цього влада постійно приймали його за дисидента і кожного разу з наближенням так званих «чутливих» для компартії дат, його брали під варту, а потім відпускали.

Повідомляється, що з наближенням 1 жовтня влада посилює і прискорює «чистку» столиці від усіх неугодних партії «нестабільних елементів». В даний час втрачено зв'язок з правозахисником Чі Чжиюном, активістом повстання студентів Лі Хаєм та іншими. Передбачається, що влада вже вивезла їх з міста.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...