• Китайські комуністи посилили ідеологічну обробку уйгурів

  • П'ятниця, 23 жовтня 2009 року
Китай. Широку кампанію ідеологічної пропаганди проводить у даний час китайська компартія в Сіньцзяні (СУАР), де в липні пройшли масові акції протесту. Це зачіпає людей усіх соціальних верств, і особливо школярів і студентів. Місцевих уйгурів змушують підписувати «патріотичні документи».
 
Після того, як на початку жовтня суд міста Урумчі засудив до страти шістьох людей, яких звинуватили в організації липневих заворушень, місцевий партком розвернув широку кампанію виховання «міжнаціональної солідарності» і «патріотичної пропаганди» серед місцевого населення.

У повідомленні радіо «Вільна Азія» мовиться, що влада вимагає у всіх школах району СУАР проводити спеціалізований курс «уроків міжнаціональної солідарності», а також проводити по цій темі іспити. Комуністичний уряд підкреслює, що зміст цих уроків повинен «увійти в голови учнів».

Спікер Всесвітнього Уйгурського Конгресу, Дільсат Расіт, повідомив, що, на думку китайської влади, в акціях протесту 5 липня брали участь багато школярів і студенти. Тому в усіх школах міста Урумчі учнів уйгурської національності примушують письмово розповісти про своє ставлення до тих подій. Цей стандартний метод багато разів застосовувався в комуністичним режимом у Китаї. Таким чином влада може виявити тих, хто нелояльний до партії та застосувати до них згодом різні репресивні заходи. 

«Побоюючись нових спалахів протестів, влада забороняє учням різних шкіл контактувати один з одним і покидати район, де вони проживають. Їх також змушують підписувати “патріотичні клятви”», – розповідає пан Расіт.

Аналогічним чином китайська компартія діє також у Тибеті. Спеціальна група представників компартії проводить в храмах буддистів “патріотичне виховання” і змушує ченців лаяти духовного лідера Тибету Далай-ламу, а також підписувати «гарантійні листи».
 

Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих.
 
4 вересня більше тисячі етнічних китайців вийшли на вулиці міста Урумчі, висловлюючи невдоволення нездатністю місцевої влади стабілізувати ситуацію в місті. Для розгону демонстрантів поліція застосувала сльозоточивий газ. За офіційними даними, в результаті заворушень поранення отримало 14 осіб, 5 людей загинуло.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...