• Експерт: Китайський закон про рівноправність націй існує лише на папері

  • Четвер, 1 жовтня 2009 року
Китай. Прес-служба компартії Держради КНР 27 вересня опублікувала «білу книгу» з національного питання. У книзі підкреслюється, що Китай дотримується політики автономії національних районів. Фахівці кажуть, що всі закони про рівноправність націй у Китаї не втілюються в життя.

Повна назва «білої книги», що  складається з 250 тис. ієрогліфів, -  «Спільний розвиток і процвітання різних національностей і національна політика Китаю». Ця книга є третім звітом з питань національної політики за останні роки, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Головний редактор американського сайту китайською мовою China Affairs У Фань вважає, що ця політика китайської влади не є успішною.

«У Китаї багато говориться, але фактично не робиться. Керівники національних автономних районів у Китаї не є вибраними місцевими жителями шляхом голосування. Всі керівники першої ланки є представниками ханьської національності, а також обов'язково членами компартії. Що тоді називається в Китаї "автономним"? Тому я вважаю, що всі ці так звані автономії, це всього лише цирк. 60 років уряд проводить цю політику і в результаті міжнаціональні проблеми тільки збільшуються», - ділиться своєю думкою У Фань.

Представник Всесвітнього уйгурського конгресу Дільсат Расіт також вважає, що в китайському законодавстві є чимало законів про національну рівноправність, проте ці закони не реалізовуються на практиці.

«Починаючи від економіки і до культури, віросповідання та політичних прав, на папері у всіх цих питаннях так званий "Синьцзян-уйгурський автономний район" користується правами автономії. Однак фактично уйгури позбавлені всіх цих прав, а словом "автономний" Пекін успішно користується у своїх звітах. Насправді політика влади по відношенню до нацменшин повністю зазнала невдачі», - розповідає пан Расіт.

У «білій книзі» підкреслюється, що «протягом 60 років у Китаї швидкими темпами дозріває загальна культура і самобутність різних національностей, «китайська нація» вже стала єдиною назвою, загальновизнаною усіма національностями».

Однак Дільсат Расіт вважає, що так звана «китайська нація», про яку йдеться в документі, насправді є ханьською національністю, а культура національних меншин пригнічується в процесі реалізації політики асиміляції з ханьських культурою.

«Для досягнення мети асиміляції, китайська влада використовує різноманітні способи. Починаючи зі знищення основ уйгурської культури, і до знищення уйгурського мови, замінюючи все це ханьських культурою та мовою. Культура ж є душею будь-якої нації, якщо знищити культуру, то буде знищена і нація», - говорить він.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...