• Новий випадок масового отруєння дітей свинцем стався в Китаї

  • Понеділок, 28 вересня 2009 року
Китай. Новий інцидент масового отруєння дітей свинцем з викидів заводу стався в повіту Шанхай східної провінції Фуцзянь. Цього разу підвищений вміст свинцю в крові було виявлено у 121 дитини. Всі вони проживають поруч із заводом з виробництва електробатарей.

Сайт провінції Фуцзянь «Новини Дуннань» повідомив, що 26 вересня дві місцеві лікарні обстежили 287 дітей молодше 14 років, у яких була підозра на отруєння свинцем. З них у 121 дитини вміст свинцю в крові перевищував норму.

Влада передбачає, що загальне число постраждалих від отруєння може досягти декількох сотень людей. Планується провести обстеження і дорослої частини населення, йдеться в повідомленні.

Повідомляється також, що коли стали загальновідомі результати обстеження дітей, більшість школярів не пішли до школи, вуличні торговці також припинили свій бізнес. Влада стала вмовляти жителів припинити паніку і повернутися до нормального життя.

Перші кілька випадків отруєння були виявлені 17 вересня. Селяни своїми силами відвезли дітей на обстеження до провінційної лікарні, де й виявилася проблема.

Ця новина швидко поширилася, місцеві мешканці одразу ж звинуватили в усьому розташований на відстані 800 м завод Хуачан з виробництва електробатарей. Того ж дня вони вийшли з протестом, заблокувавши державну трасу № 319. Ринковики також припинили свою роботу як протест.

Їх дії викликали і подальшу реакцію влади, які організували комплексне обстеження дітей.

У звіті лікарів кажуть, що якщо вміст свинцю в крові перевищує 100 мг / літр, то це вважається хворобою, а якщо зміст його перевищує 200 мг / літр, то це вважається отруєнням і може викликати летальний наслідок. У 120 дітей вміст свинцю в крові було від 100 до 199 мг / літр, у одного - 218,6 мг / літр.
 
Аналогічний випадок стався наприкінці серпня в декількох селах міста Укан провінції Хунань, розташованих поряд із заводом з переробки марганцю. Підвищений вміст свинцю в крові там було виявлено у 1354 дитини молодше 14 років.

А ще раніше, на початку серпня, в повіті Фенсян провінції Шеньсі від отруєння свинцем постраждала 851 дитина. Отруєння було викликане викидами місцевого плавильного заводу Dongling Lead and Zinc Smelting Co.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...