• Тайвань підозрює китайську компартію в переривання сигналу свого супутника

  • Четвер, 29 жовтня 2009 року
Китай. Тайванські законодавці 8 жовтня закликали до розслідування переривання сигналу свого супутника СТ-1, яке почалося 17 вересня і досягло свого піку 1 жовтня, у дату святкування 60-річчя влади компартії.
 
Цей супутник передає сигнал телеканалу NTD Азіатсько-тихоокеанському регіону. Багато програм телебачення NTD присвячено темам, які режим правлячої компартії забороняє обговорювати в Китаї. Серед них: порушення прав людини, ущемлення релігійних свобод, етнічні конфлікти в країні тощо.

NTD орендує СТ-1 у Chunghwa Telecom, найбільшого постачальника телекомунікацій на Тайвані. З 17 вересня почалося періодичне переривання сигналу. Найбільш тривалі перешкоди виникали під час вечірніх випусків новин.

1 жовтня, коли компартія святкувала 60-ліття свого правління, віщання NTD було припинене на весь день.

Низькочастотний діапазон ST-1 охоплює весь Тайвань і 80 % континентального Китаю.

Телеглядачі подали скарги в Chunghwa Telecom, оскільки вони не могли дивитися NTD протягом декількох тижнів.

8 жовтня законодавці запропонували Національному комітету зв'язку (НКЗ), міністерству зв'язку та компанії Chunghwa Telecom провести розслідування та з'ясувати причини виникнення перешкод.

Декілька законодавців відкрито заявили про свої підозри, стверджуючи, що за цим стоїть китайський комуністичний режим,  і закликали НКЗ захистити системи зв'язку Тайваню.

Законодавець Го Веньчен сказав, що слідча група, яка складається з учених, тайваньських й іноземних фахівців, повинна інформувати Бюро національної безпеки й тісно співробітничати з Міністерством оборони, оскільки джерело переривання сигналу ймовірно походить з континентального Китаю.

«Нас відключили на стільки днів. Соромно було б казати, що ми не знаємо, чому», – говорить Го.

Законодавець Цзян Лянфу додав: «НКЗ повинен розібратися з цим. Нашому сигналу супутника створюю  перешкоди. Не може бути, щоб ми не змогли знайти джерело». 

Пен Юн з НКЗ відзначив, що аналогічний інцидент стався перед Олімпійськими Іграми в Пекіні торік. «Цього разу переривання почалося перед святом 1 жовтня. НКЗ візьметься розслідувати, чи присутні тут які-небудь політичні мотиви».

Разом з комерційними цілями, Тайвань використовує СТ-1 для зв'язку під час стихійних лих. Супутник також забезпечує конференц-зв'язок для військових цілей.

Фахівець з радіоелектронної боротьби поділився в інтерв'ю з кореспондентом The Epoch Times підозрою, що перешкоди сигналу надходили з аерокосмічного супутника «Дунфанхун», що належить компартії, орбіта якого проходить близько до СТ-1.

Він сказав, що орбіта супутника СТ-1, яким спільно володіють Сінгапур і Тайвань, проходить над землею на 88,0 ° с.д., а орбіта китайського супутника «Дунфанхун» знаходиться на відстані від нього всього 0,4°.

Деякі сигнали  СТ-1, що класифікуються як комерційне телемовлення, мають нижчий ступінь шифрування, що робить їх більш уразливими для втручання.

«Трохи збільшивши потужність передачі, «Дунфанхун» при необхідності може створювати перешкоди сигналам СТ-1», – сказав співрозмовник кореспондента.

Для тайваньців, це не лише питання свободи ЗМІ. «Сьогодні компартія створює перешкоди NTD, а завтра вона втручатиметься в наш національний екстрений зв'язок, – заявив на прес-конференції 10 жовтня виконавчий директор фонду судової реформи Фен Чженлінь. – Заблокований сигнал транслюється безпосередньо до Китаю, так що очевидно, хто несе відповідальність».

Фен Цзячжуан, директор Асоціації тайваньських журналістів, сказав: «Компартія Китаю підкуповує засоби масової інформації; якщо це не діє, тоді вони  застосовують високотехнологічне устаткування для блокування сигналів».

Законодавець Ву Юшен сказав, що Тайваню необхідно знайти спосіб, щоб в майбутньому запобігти таким інцидентам. «У Тайвані існує свобода ЗМІ. Компартія блокує сигнал Тайваню – це змушує мене відчувати себе некомфортно».
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...