• Відомого китайського демократа затримали в Пекіні

  • Вівторок, 27 жовтня 2009 року
Китай. Борець за демократію, дисидент, колишній чиновник китайської компартії, Цзя Цзя, 22 жовтня був затриманий в пекінському аеропорту. Після трьох років проживання у вигнанні, він вирішив повернутися на батьківщину в Китай, щоб розвивати там демократичний рух.
 
Цзя Цзя вдалося зв'язатися з кореспондентом The Epoch Times з пекінського аеропорту. Він розповів, що за ним почали стежити китайські шпигуни ще в Окленді, звідки він вилетів. Як тільки він підійшов до перевірочного пункту в пекінському міжнародному аеропорту, його одразу ж обступили кілька поліцейських і відвели в не людне місце. Вони сказали, що не знають нічого про нього, але в нього проблеми, і вони очікують розпоряджень вищестоящих.

До відльоту Цзя Цзя розповів, що бажання повернутися в Китай у нього виникло кілька місяців тому. 8 серпня він опублікував статтю під назвою «Я збираюся повернутися на батьківщину, щоб поширювати там демократію».

«З тих пір я вибирав нагоду для від'їзду. Я готовий діяти лицем до лиця з китайською компартією і закликати проводити демократичні зміни в країні», - говорить колишній китайський чиновник.

Він також попросив, щоб The Epoch Times від його імені подякувала міжнародному співтовариству за надані йому підтримку і увагу. «Нам не треба боятися. У нас цілком нормальні вимоги: вийти з компартії, домагатися дотримання прав людини. Це все абсолютно нормально. Ми ще раз говоримо китайським комуністичним чиновникам і всім пересічним громадянам: китайські солдати є видатними дітьми китайської нації, вони дуже хочуть, щоб у Китаї була демократія, права і свободи людини, управління за допомогою законів. Ніхто з них не хоче бути інструментом убивства в руках компартії і козлами відпущення», - продовжує Цзя.

«Закінчити період історії вбивств китайцями один одного»

Після відльоту Цзя Цзя кореспондент The Epoch Times зустрівся з його сином Цзя Го, який продовжує і розвиває його справy. На питання про те, чому його батько, незважаючи на ризик, вирішив повернутися до Китаю, Го відповів: «Він гаряче любить свою батьківщину, тому готовий наражатися на небезпеку для життя заради того, щоб людям в ній жилося краще. Він твердо вірить, що китайський народ переможе компартію. Він твердо вірить, що справедливість переможе зло. Він твердо вірить в те, що демократія переможе диктатуру. Саме тому він вирішив зробити такий непростий крок».

Цзя Го також поділився своєю думкою про те, що демократія корисна для людей будь-якої країни. «І для простих людей, і для партійних чиновників різних рівнів, для кожного з них втілення демократії в країні є безпечним. Якщо це реалізувати, то завершиться цей чорний період історії, коли китайці знищують один одного, вбивають один одного, нападають один на одного», - сказав він.

Він також закликав усіх людей у всьому світі і в Китаї підтримати його батька і, по можливості, допомогти йому.

Проте, нагадаємо, що 16 жовтня суд міста Сученя китайської провінції Цзянсу засудив до десяти років в'язниці представника голови китайської Нової народної партії, члена китайського демократичного союзу, правозахисника, Го Чуань. Його звинуватили в «спробі повалення державної влади».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...