• У Китаї християнського лідера звільнили з академії наук через «політичні причини»

  • Четвер, 12 листопада 2009 року
Китай. Через «політичні причини» 2 листопада був звільнений молодший співробітник Китайської академії соціальних наук, доктор юридичних наук, лідер пекінської домашньої християнської церкви Фань Яфен. Звільнення відбулося після того, як Фань почав займатися правозахисною діяльністю, відстоюючи конституційні права християн на свободу віри.
 
Як повідомляє організація China Aid Association, Фань також є одним із засновників колегії адвокатів по захисту прав китайських християн.

Керівництво академії заявило, що більше не продовжить його строк роботи.

China Aid Association виразила протест проти «беззаконних дій» адміністрації академії. Організація також повідомила, що найближчим часом має намір провести низку заходів, щоб привернути увагу громадськості до наростаючого переслідування домашніх християнських церков китайською компартією.

Як ми повідомляли раніше, 13 вересня близько 400 поліцейських увірвалися в недобудовані приміщення взуттєвої фабрики в провінції Шаньсі, яку будували члени місцевої домашньої християнської церкви. В результаті декілька десятків прихожан, що перебували там, дістали сильні побої. Їх майно, включаючи також Біблії, відібрали, а недобудовані цехи заводу розламані бульдозерами.

Довідка The Epoch Times:

* Після того, як в Китаї владу захопила компартія, всі християни були об'єднані в підпорядковану їй Патріотичну асоціацію. Таким чином, вони повинні приймати партію як свого головного керівника, про що вони також зобов'язані вказувати у своїх статутах. Ті групи християн, які не захотіли вступати в цю асоціацію, перетворилися на так звані домашні (підпільні) церкви.

Будь-які заходи таких домашніх церков в Китаї вважаються незаконними. Такі організації часто класифікують як «єретичні секти», і їх діяльність відповідно підпадає під статтю кримінального кодексу: «діяльність єретичних сект, що порушує громадський порядок» і «використання релігійної діяльності для порушення громадського порядку».

Прихожани і пастори домашніх церков постійно зазнають арештів, ув’язнень та інших видів репресій від влади. За даними China Aid Association, в період з липня 2007 р. по жовтень 2008 р. тільки в одній провінції Хенань були засуджені до різних термінів ув'язнення 29 пасторів-лідерів місцевих домашніх церков.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...