• Сліпому адвокату в китайській в'язниці не надають медичну допомогу

  • Середа, 4 листопада 2009 року
Китай. Сліпий адвокат-правозахисник Чень Гуанчі, якого ув'язнили в 2006 році після того, як він викрив незаконні примусові аборти, санкціоновані місцевою владою, був підданий в тюрмі фізичному насильству. Його здоров'я також погіршилося.
 
Чень також був активістом захисту прав людини і часто надавав юридичну допомогу селянам і людям, які втратили працездатність.

Як повідомила його дружина Юань Вейцзин в інтерв'ю радіо «Вільна Азія», 14 жовтня їй подзвонив Чень і розповів, що у нього загострилася діарея, від якої він страждає вже 9 місяців і він втратив 8 кг ваги. При цьому йому не надають ніякої медичної допомоги. Адміністрація в'язниці також відмовила вимозі його сім'ї звільнити Ченя для лікування в шпиталі.

«Я так хвилююся, – сказала вона. – Мені заборонили побачення з ним. Він повідомив мені, що в нього ще з'явилися виразки на язику, і він не може нормально приймати їжу».
 
Напередодні Міжнародного дня сліпих, 15 жовтня, Юань написала лист до Всесвітнього союзу сліпих. У листі вона повідомила про ситуацію та попросила допомоги.

«Мій чоловік сліпий, – написала Юань в листі. – Згідно з законом, він повинен відбувати покарання за межами в'язниці. Уряд відхилив апеляцію адвоката щодо цього, і мій чоловік був відправлений до в'язниці Ліньї. Йому важко дотримуватись тюремного режиму. У в'язниці відсутні книги для сліпих, і нам не дозволяють приносити йому ці книги. Він сказав мені, що одного дня він оголосив голодування, оскільки був побитий групою в’язнів».

Порушення прав інвалідів

Об'єднання адвокатів по захисту Прав людини в Китаї (CHRLCG) звинувачує китайський комуністичний режим в порушенні ратифікованої КНР Конвенції ООН про права інвалідів, зокрема пункту 2 статті 14, в якому мовиться: Держави-учасники забезпечують, щоб в тому випадку, якщо на підставі будь-якої процедури інваліди позбавляються свободи, їм нарівні з іншими надавалися гарантії, що узгоджуються з міжнародним правом прав людини, і щоб ставлення до них відповідало цілям і принципам даної Конвенції, включаючи забезпечення розумного пристосування.
 
Існують міжнародні норми для лікування в’язнів-інвалідів. Організація CHRLCG звернулася до комуністичної партії Китаю з вимогою негайно звільнити Ченя, вказавши, що це ще стосується й питання гуманізму.

18 березня 2009 р. голова CHRLCG, Альбер Хо, почав безстрокову акцію 24-годинного голодування кожну середу, на підтримку китайських адвокатів, що перебувають в ув'язненні, і активістів по захисту прав людини.

«Я ніколи не чув, щоб в цивілізованій країні сліпа людина відбувала термін у в'язниці», – сказав Хо.

У серпні 2006 року його засудили до чотирьох років і трьох місяців позбавлення волі у в'язниці. Його звинуватили по статтях за «порушення руху транспорту колективними зборами» та «умисне пошкодження майна».
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...