• Директор німецького телеканалу в Пекіні: «Неправда, що китайці мають потребу в диктатурі»

  • Неділя, 1 листопада 2009 року
Керівник відділення німецького телеканалу ZDF в Пекіні Иоханнес Ханоя розповів, що китайська комуністична влада створює серйозні перешкоди для роботи західних ЗМІ у Китаї. Він також вважає, що поки існує комуністичний режим, в Китаї не буде свободи ЗМІ і висловлювань.
 
Зв'язок Йоханес Ханоя з Китаєм виходить за рамки його роботи як керівника офісу ZDF в східній Азії: він одружений на китаянці і разом зі своїми двома дітьми вони живуть в Пекіні. Всупереч цій обставині, він належить до критиків комуністичного режиму, і не вважає можливими будь-які поліпшення, поки при владі буде комуністична партія. Це з'ясувалося під час відкритої дискусії в конференц-залі центру преси Франкфуртського книжкового ярмарку, який відбувся з 14 по 18 жовтня .

«Особисто я мало оптимістичний щодо того, що з боку комуністичної партії буде щось зроблено, що змогло б призвести до свободи преси, свободи висловлювань і зборів. Комуністична партія сама себе зруйнує. Якщо відбудуться зміни в області свободи, то можна буде відкрито дискутувати, але партія нічого не боїться більше, ніж цього», - так сказав Йоханес Ханоя тим, хто робить ставку на діалог і дипломатичний шлях відносин з китайським комуністичним режимом.

Розвиток як і в Тайвані? Без комуністичної партії

На питання, чи можливий на континентальному Китаї такий самий розвиток демократії і свободи думки як і в Тайвані, Йоханес Ханоя відповів: «Я не ясновидець, але впевнений, що в такому випадку це буде вже інша політична система. Комуністична партія, її система, цього ніколи не дозволить. Вона стоїть над законом, контролює дискусії, у неї право керівництва у всіх дискусіях. Якби вона одного разу проявила готовність до відкритого діалогу про можливий прогрес, про те, як жити далі, тоді вона втратила б право винятковості своєї інтерпретації. Тоді прийшов би кінець тій політичній системі в Китаї, яку ми зараз знаємо. Це, однак, не означає, що розвиток, який виходить з існуючої системи неможливий. Просто тоді це буде вже не комуністична система».

Далі Йоханес Ханоя поділився своїми прогнозами на найближчі події всередині китайського режиму: «Всередині компартії будуть великі протиріччя в планах на майбутнє. Вони вже є сьогодні. Я знайомий з багатьма чиновниками, які обіймають високі пости, які мислять відкрито й ліберально. Вони кажуть: "Ми повинні знайти шлях, як ми втілимо це в суспільство без знищення системи". Вони не знайшли цей шлях, вони і не зможуть його знайти. Система живе тим, що компартія стоїть над усім. Якщо це піддасться сумніву, комуністичної системи більше не буде».

Захід повинен більше поважати свою систему цінностей

В даний час Захід дозволяє себе використовувати, оскільки не ставить ніяких умов при інвестуванні грошей, які течуть в Китай. На думку Йоханеса Німеччина і Захід не повинні дозволяти китайській компартії себе використовувати, як іграшку.

«Я б побажав, щоб ми ставилися з великою повагою до нашої системи цінностей, в якій ми виросли, так само, як комуністична партія ставиться до своєї системи», - сказав він.

Він також підкреслив, що поширена думка про те, що Китай може існувати тільки під суворим диктаторським контролем, є помилковою: «Це одна велика вигадка, поширена брехня, що китайці мають потребу в диктатурі, що вони не можуть без неї жити».

Німецькі ЗМІ, включаючи і ZDF в Китаї «під обстрілом»

«У поширенні брехні китайська комуністична пропаганда має багатий досвід, у тому числі і про німецьких ЗМІ. В даний час під прицілом опинився він сам і ZDF », - говорить Йоханес Ханоя.

Так, китайська газета англійською мовою «Global Times» регулярно повідомляє неправду про нього і про канал телемовлення. «Це особливо підступний метод. Коли люди чують, що дзвонить ZDF, і просить дати інтерв'ю, вони кажуть: Боже, це ж ті, хто завжди брешуть», - продовжує Йоханес.

Він також розповів, що в даний час існує сильне відчуження між китайськими та іноземними журналістами. Китайська влада говорить західним ЗМІ: «Добре, у нас тут свобода преси, ви можете тут працювати. Але що ми робимо з нашими людьми - це наша справа і ви у це не втручайтеся».

«На практиці ж виходить, що китайських громадян у яких беруть інтерв'ю залякує таємна поліція, каже до них: "Ти не розмовляєш з іноземцями, ти зрозумів?" Один з таких, Ляо Іу, розповів, що його залякували, але він не злякався, він мужня людина. Проте багато інших сумніваються, чи розмовляти з нами», - пояснив Йоханес.

Китайська влада не дозволила Ляо Іу відвідати Франкфуртський книжковий ярмарок. Він не отримав дозволу на виїзд з Китаю.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...