• Режим компартії Китаю приборкує невдоволених. Фото

  • Четвер, 26 листопада 2009 року
Китай. Під час візиту в Китай Барака Обами, китайська влада проводила масові зачистки, обмежуючи свободу всім тим, хто міг би зіпсувати імідж правлячої компартії перед американським президентом. Одна з сорока двох апелянтів*, заарештованих у Пекіні в ці дні, розповіла про пережите нею в ув'язненні.

Увечері 16 листопада були заарештовані 42 апелянти, що приїхали із Шанхаю в Пекін, щоб привітати Барака Обаму. 18 листопада, коли візит президента США завершився, їх усіх відправили назад в Шанхай. Однією з них була Ши Жуйсінь, яка розповіла кореспондентові The Epoch Times про пережите нею в ці дні.

У другій половині дня 18 листопада за нею і ще двома апелянтками приїхали представники з шанхайського району Луван. Троє чоловіків і троє жінок наказали їм завести руки за спину і грубо заштовхали їх в автобус. Ши привезли в район Хуайхай і помістили під варту на другому поверсі невідомої їй будівлі. Незабаром до неї в кімнату увійшли двоє чоловіків і стали її бити по обличчю, руках і ногах. Вони били так, що жінка ледь не втратила свідомість. Через кілька годин, вже під вечір, її відпустили, але сказали, щоб в найближчі кілька днів вона «ніде не фігурувала», у іншому випадку буде знову побита.

Від побиття у Ши сильно опухло праве око, на ліве вухо вона стала погано чути, на всьому тілі численні синці та садна. Коли вона прийшла в поліцію, щоб написати заяву, чергова сказала, що не прийме скаргу на тих, хто її побив: «У справи цієї групи людей ми не втручаємося і це наказ нашого начальника», - пояснила чергова.

«І ось це називається гармонійним суспільством?», - Звертається Ши до лідерів компартії, які в останні роки намагаються просувати в країні і за кордоном образ «гармонійного китайського суспільства».

Ши висловила твердий намір не припиняти своїх зусиль і продовжувати домагатися справедливості, а також заявила, що знову поїде в Пекін до центрального уряду.

У 2007 році влада знесли будинок Ши без її згоди. З тих пір вона постійно переїжджає з місця на місце і звертається до чиновників з вимогою виплатити їй компенсацію за будинок або надати нове житло.

 
Довідка The Epoch Times:

* Китайські апелянти (скаржники, невдоволені) - це численні китайські громадяни, які зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе з боку місцевої влади, а також різних державних організацій. Ці люди подають апеляції у встановленій законодавством формі, у відповідні державні інстанції, звертаючись таким чином до уряду по допомогу і захист.

Однак, боячись втратити свої пости, місцеві чиновники різними способами намагаються перешкодити їм звернутися в інстанції провінційного або ж столичного рівня. Для цього вони тримають штат агентів, завданням яких є за допомогою залякувань, биття чи незаконного ув’язнення змусити апелянтів замовкнути.
 
Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об'єктом «уваги» і контролю комуністичної влади. Чиновники суворо стежать, щоб з апелянти не контактували іноземні репортери, а також блокує репортажі про них усередині країни.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...