• Совість Китаю – адвокат Ґао Чжишен живий

  • Понеділок, 1 лютого 2010 року
За повідомленнями із Сіднея зниклий без вісті рік тому адвокат-правозахисник Ґао Чжишен, якого називають совістю Китаю, живий.

Всупереч попереднім повідомленням, що Ґао, можливо, вбитий китайськими спецслужбами, добре обізнане «джерело» в китайському бюро безпеки повідомив австралійському репортеру, що адвокат живий.

«В даний час Ґао ще живий ... Він не зник», - розповів інформатор австралійському репортерові в Пекіні.

Адвокат Ґао Чжишен, один з найбільш сміливих адвокатів-правозахисників, захищав послідовників духовної практики Фалуньгун, християн домашньої церкви і людей, що подають петиції, коли вже ніякий інший адвокат не насмілювався братися за їх захист.

Останні п'ять років він зазнавав переслідувань, арештів і тортур. 11 місяців тому він безслідно зник і вважався зниклим без вісті, хоча є непрямі докази того, що його знову викрали співробітники китайських органів безпеки.

Минулого тижня повідомлялося, що брат адвоката - Ґао Чжії отримав відповідь від пекінського поліцейського, що Ґао «заблукав і пропав». Багато хто побоювалися, що це знак того, що адвокат загинув від катувань.

Інформатор з Пекіна повідомив, що його організація знає, де знаходиться адвокат Ґао, але він цю інформацію передати не може.

Немає жодних вказівок на те, в якому стані знаходиться сміливий адвокат, і яка його доля.

Адвокат Ґао Чжишен відмовився мовчати про корупцію, репресії щодо послідовників Фалуньгун і порушення прав людини в Китаї.

Він написав відкриті листи в Національний конгрес Китаю, главі держави Ху Цзіньтао, прем'єр-міністрові Веню Цзябао. У цих листах він докладно викладав випадки несправедливості і вказував на лицемірність судової системи.

У 2007 році він написав листа до Конгресу Сполучених Штатів, у якому виклав стан справ із правами людини в Китаї та вказав про недоцільність проведення Олімпійських ігор 2008 в КНР.

«Поведінка, яка звичайно вважається такого, що принижує людську гідність, в моїй країні приймається, як політичне завдання. - Писав Ґао в листі - Оскільки наближається час проведення Олімпійських ігор, сьогодні я звертаюся до вас із проханням звернути увагу на тривалі кричущі порушення прав людини в Китаї і прошу вас, повідомити мою думку всьому світу».

Через ці листи Ґао Чжишена та його позицію влада компартії Китаю зробили все, щоб зруйнувати його життя. Були спроби його вбити. Він, його дружина і двоє дітей були поміщені під домашній арешт. Тривалий час вони зазнавали фізичного та психологічного насильства.

У 2007 році Ґао вдалося передати страшне повідомлення про 50 днів тортур, яким його піддавала китайська служба безпеки. Доповідь викликала сум'яття і шокував міжнародну правову громадськість.

Пан Макміллан-Скотт, віце-президент Європарламенту, який перебував в особистому контакті з Ґао, пан Девід Кілгур, екс-Держсекретар Канади і міжнародний адвокат-правозахисник Девід Мейтас - це деякі з міжнародних державних діячів, які інтенсивно займалися справою Ґао.

Проте, незважаючи на всі зусилля людей доброї волі щодо звільнення Ґао, він був викрадений в лютому 2009 р. сімома агентами з його рідного міста у північній провінції Шаньсі.

Після його викрадення дружині Ґен Хе з дітьми вдалося виїхати до Сполучених Штатів. У березні 2009 р. вони отримали статус політичних біженців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...