• Жертви «гармонійного суспільства» китайської компартії

  • Четвер, 26 листопада 2009 року
Китай. Під час візиту в Китай Барака Обами, китайська влада проводила масові зачистки, обмежуючи свободу всім тим, хто міг би зіпсувати імідж правлячої компартії перед американським президентом. Одна з сорока двох апелянтів *, заарештованих у Пекіні в ці дні, розповіла про пережите нею в ув'язненні.

Увечері 16 листопада було заарештовано 42 апелянта, що приїхали із Шанхая в Пекін, щоб привітати Барака Обаму. 18 листопада, коли візит президента США завершився, їх усіх відправили назад в Шанхай. Однією з них була Ши Жуйсінь, яка розповіла кореспондентові The Epoch Times про пережите нею в ці дні.

У другій половині дня 18 листопада за нею і ще двома апеллянтками приїхали представники шанхайського району Луван. Троє чоловіків і троє жінок наказали їм завести руки за спину і грубо заштовхали їх в автобус. Ши привезли в район Хуайхай і помістили під варту на другому поверсі невідомої їй будівлі. Незабаром до неї в кімнату увійшли двоє чоловіків і стали її бити по обличчю і руках і ногах так, що вона ледь не втратила свідомість. Через кілька годин, вже під вечір, її відпустили, але сказали, щоб в найближчі кілька днів вона «ніде не фігурувала", у іншому випадку буде знову побита.

Від побиття у Ши сильно опухло праве око, ліве вухо стало погано чути, на всьому тілі численні синці та садна. Коли вона прийшла в поліцію, щоб написати заяву, чергова сказала, що вони не приймають скарги на тих, хто її побив: «У справи цієї групи людей ми не втручаємося і це наказ нашого начальника», - пояснила чергова.

«І ось це називається гармонійним суспільством?», - Звертається Ши до лідерів компартії, які в останні роки намагаються просувати в країні і за кордоном образ гармонійного китайського суспільства.

Ши висловила твердий намір не припиняти своїх зусиль і продовжувати домагатися справедливості, а також заявила, що знову поїде в Пекін до центрального уряду.

У 2007 році влада знесли будинок Ши без її згоди. З тих пір вона постійно переїжджає з місця на місце і звертається до чиновників з вимогою виплатити їй компенсацію за будинок або надати нове житло.

Довідка The Epoch Times:

* Китайські апелянти (скаржники) - це численні китайські громадяни, які зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе з боку місцевої влади, а також різних державних організацій. Ці люди подають апеляції у встановленій законодавством формі, у відповідні державні інстанції, звертаючись таким чином до уряду по допомогу і захист.

Однак, боячись втратити свої пости, місцеві чиновники різними способами намагаються перешкодити їм звернутися в інстанції провінційного або ж столичного рівня. Для цього перші мають штат агентів, завданням яких є за допомогою залякувань, побиття і навіть арештів та ув'язнень змусити апелянтів замовкнути.
 
Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об'єктом «уваги» і контролю комуністичної влади. Чиновники суворо стежать, щоб з апелянтам не контактували іноземні репортери, а також блокують репортажі про них усередині країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...