• Багатотисячні примусові аборти проводять щороку в Китаї за наказами влади

  • П'ятниця, 4 грудня 2009 року
Китай. Більшість із нас мало знають про деталі і розмах китайської політики обмеження  народжуваності «одна сім'я - одна дитина», що почалася з ухвалення в 1978 р. програми «Планування сім'ї та регулювання чисельності населення».

За даними Держдепартаменту США, комісій Конгресу, засобів масової інформації та незліченних свідків, у ході виконання цієї програми жінок зобов'язали застосовувати протизаплідні засоби. Сім'ї в обов'язковому порядку повинні отримувати дозвіл на народження дитини. Порушників карають високими штрафами, б'ють, роблять примусову стерилізацію та аборт.

Втручання в приватне життя китайських громадян з боку усюдисущого Управління по регулюванню чисельності населення і плануванню сім'ї (Population and Family Planning  (PFPO)) просто незбагненно для іноземців. Примусові аборти в останній стадії вагітності,  навіть на дев'ятому місяці, узаконені в Китаї та часто практикуються у випадках, коли у жінки немає спеціального дозволу на народження дитини.

«Китайська політика контролю чисельності населення – це насильство над жінками і насильство над дітьми, над сотнями мільйонів з них. Це найбільш безпрецедентне знехтування прав жінок в історії людства», – сказав конгресмен Кріс Сміт з Нью Джерсі, який очолив слухання «Комісії Тома Лантоса» з прав людини («Lantos Commission») 10 листопада.

«Lantos Commission» вислухала свідчення з цього питання декількох китайських правозахисників і демографів – людей, доволі далеких від політики. Вислухали також жінку-свідка, яку змусили в Китаї до аборту.

Щоб захистити її та її сім'ю від переслідування, їй дали вигадане ім'я Уцзянь, і під час слухання вона перебувала за ширмою.

Уцзянь розповіла, що була вагітна, але їй не вдалося отримати дозвіл на вагітність і на народження дитини. Вона ховалася, боячись увімкнути світло і відчувала страх від кожної проїжджаючої машини. Потім вона дізналася, що люди з Управління планування сім'ї щодня били її батька, щоб змусити її зробити аборт.

Не встигла вона вирішити, чи врятовувати життя дитини, чи життя батька, як її місцезнаходження було виявлене. Її схопили, заштовхали в машину й привезли в «лікарню», де було не менше сотні вагітних жінок, - «як свині на бойні». Потім її помістили в кімнату, де вже перебувало декілька жінок, яким примусово був зроблений аборт.

«Деякі з них плакали, деякі пронизливо кричали, а одна жінка скорчилася на підлозі від нестерпного болю. Медсестра не звертала на неї уваги. Тоді я запитала акушерку: "Як ви можете вбивати людей щодня?" На що вона відповіла: "Для мене в цьому немає нічого особливого, я роблю це постійно», – розповідає Уцзянь.

Акушерка також повідомила їй, що тільки цього року вже було зроблено більше 10 тис. примусових абортів. «Тоді я зрозуміла, що ми були як агнці на заклання. Вона увіткнула товсту довгу голку в голову мого дитяти. В той момент настав кінець світу. Я відчула, що час зупинився», – продовжує потерпіла. 

Під час її розповіді стояла мертва тиша, всі присутні завмерли в подиві від почутого. «Фізично я видужала приблизно через місяць, але психологічно і душевно – напевно, не одужаю ніколи! – вигукнула вона. – Я довго не могла пробачити собі... Я знаю, що там, в Китаї, страждають мільйони таких, як я, і що їм доведеться пережити те ж, що пережила я. Як зупинити це звірство?»

Китайська влада переможно заявляє про результати політики по обмеженню народжуваності, що «запобігло» народженню 400 мільйонів дітей – більше, ніж все населення США, повідомила China Daily 7 липня 2008 р.

Але непередбачені наслідки цього жахливі. За повідомленням Конгресо-виконавчої комісії по Китаю (США), в 2000 р. кількісне співвідношення  в чотирилітній віковій групі було: 120,8 хлопчиків на кожних 100 дівчаток. Цей коефіцієнт набагато вищий середнього світового (105 до 100). Щонайменше в п'яти провінціях цей коефіцієнт був ще вищий – 130 до 100.

Президент Women's Rights Without Frontiers («Жіночі права без меж»), Регжі Літлджон, дійшла висновку, що «через аборти та дітовбивства дівчаток, 37 мільйонів китайських чоловіків ніколи не одружаться тому, що їхні потенційні дружини були знищені ще до свого народження».

«Цей статевий дисбаланс – головна причина торгівлі жінками та сексуального рабства не лише в Китаї, але й у всій Азії», – сказала Літлджон.

Вона також повідомила, що, згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я, Китай лідирує по кількості самогубств чоловіків, їх показник в п'ять разів вищий світового і становить приблизно 500 випадків у день.

За даними пекінського Центру вивчення психологічних криз та їх запобігання, Китай – єдина країна у світі, де кількість жіночих самогубств утричі перевищує кількість чоловічих. Чим же це викликано? На думку присутніх на слуханнях, причиною є практика примусового планування сім'ї, примусові аборти та стерилізація.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...