• Влада Китаю заборонила показ фільму «Аватар» побоюючись революції

  • П'ятниця, 22 січня 2010 року
Китай. Китайська влада заборонила демонстрацію фільму «Аватар» в більшості кінотеатрах країни. Комуністичний уряд побоюється, що фільм викличе масові бунти китайців незадоволених примусовим виселенням зі своїх будинків, а також, що фільм перешкодить просуванню вітчизняних продуктів.

У даний час підконтрольна компартії компанія China Film Group вже оповістила кінотеатри про припинення показу «Аватара» з 23 січня, а також повідомила, щоб вони в терміновому порядку організували повернення грошей за вже куплені квитки.

Гонконзьке видання «Яблуко» повідомило, що будуть припинені покази фільмів у форматі 2D, а у форматі 3D фільм буде демонструватися за раніше встановленим графіком. Однак, наголошує видання, в Китаї дуже мало кінотеатрів, що демонструють 3D фільми.

Кілька днів тому центральний відділ пропаганди КНР розіслав всім своїм підрозділам директиву з вимогою «навести порядок» у ЗМІ, щоб вони більше не пропагували цей фільм і «вели громадську думку в правильному напрямку».
 
Оскільки не було ніякої офіційної заяви влади з цього приводу, ця нова політика викликала хвилю обговорень її причин.

Серед численних здогадок, найбільш виділяються дві. Перша це те, що фільм «Аватар» став дуже популярним в Китаї і значно знизив відвідуваність вітчизняних фільмів. У багатьох кінотеатрах з чотирьох годин ранку шикуються довгі черги. Навіть у сильний мороз люди чекають по кілька годин, щоб купити квиток на «Аватар». А в кінотеатрах, у яких йде показ 3D версії цього фільму, квитки розкуповуються за кілька тижнів наперед.

До того ж найближчим часом планується прем'єра фільму «Конфуцій», створеного в рамках кампанії з популяризації китайських цінностей по всьому світу і широко пропагований компартією. Влада не хоче, щоб іноземний фільм відвернув китайську аудиторію від вітчизняної кінострічки.

Друга причина, це те, що сюжет фільму сильно нагадав китайцям реальну ситуацію в країні, де влада проводить численні переселення людей проти їх волі і часто із застосуванням грубої сили. Хвиля обговорень цієї теми швидко стала поширюватися в Інтернеті. Уряд побоюється, що фільм надихне китайців на масові повстання і бунти проти політики влади.

Один з найпопулярніших китайських блогерів Хан Хан прокоментував це так: «В інших країнах глядачі не можуть собі навіть уявити подібні переслідування. Це може відбуватися тільки або на іншій планеті, або в Китаї».

Прокат фільму «Аватар» в Китаї мав тривати до 28 лютого.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...