• Тибетського документаліста в Китаї засудили до 6 років в'язниці

  • Вівторок, 26 січня 2010 року

Китай. До шести років ув'язнення китайський суд засудив тибетського документаліста Дхондупа Вангчена, який брав участь у зйомках фільму «Залишивши страх позаду» (Leaving Fear Behind). Комуністична партія звинуватила його в «спробі повалення державної влади». Суд пройшов таємно, рідні дізналися про вирок тільки через тиждень.

Як повідомляє радіо «Вільна Азія», вирок був винесений народним судом середнього рангу міста Сінін провінції Цінхай 28 грудня 2009 р. двоюрідний брат підсудного Цзяін Цичен, що проживає в Швейцарії сказав, що про рішення суду вони дізналися, тільки 4 січня.

«Коли його заарештовували, не було ордера на арешт, під час судового процесу не було обвинувального висновку, а зараз немає і письмового рішення суду», - сказав Цичен.

10 березня 2008 р. Дхондуп передав до Швейцарії відзняті ним у Тибеті інтерв'ю для фільму. 26 березня його заарештували. Після цього більше року не було жодної інформації про його місцезнаходження. Тільки в липні 2009 р. стало відомо, що його тримають під вартою у в'язниці міста Сінін, а також, що він піддавався тортурам і побиттям і заразився гепатитом В.

Його брат каже, що Дхондуп є звичайним тибетцем, і що фільм, який він знімав, всього лише відображає погляди таких самих простих тибетців, як і він сам.

«Закони КНР передбачають свободу віросповідання і свободу слова. Проте тибетці не можуть вільно висловлювати ту гіркоту, яка накопичилася в їхніх серцях. Вдіявши це [вирок], китайська влада вчинила незаконно», - говорить Цичен.

У вересні минулого року Дхондуп із в'язниці надіслав лист, в якому повідомив зовнішньому світу, що влада вже почала судовий процес проти нього. Для захисту в суді його брат запросив адвоката Лі Дуньюна з пекінської адвокатської контори. Проте управління юстиції провінції Цінхай повідомило аналогічне управління в Пекіні, що в цій справі може брати участь тільки місцевий адвокат, тому адвокат Лі був змушений відмовитися захищати документаліста.

Інший пекінський адвокат-правозахисник Лян Сяоцзюн сказав, що таким чином влада грубо порушила закони країни.

«Відповідно до закону про проведення процесів у кримінальних справах і законом про адвокатську діяльність, адвокат має право захищати інтереси інших людей в суді, а підсудний має право на захист і вибір адвоката. Якщо в цьому судовому процесі були порушені навіть ці основні права, то можна сказати, що в Цінхай немає ніяких законів і ніякого законного управління», - говорить Лян.

У 25-хвилинному фільмі «Залишивши страх позаду» (Leaving Fear Behind) більше 100 тибетців розповідають свою думку про пекінську Олімпіаду 2008 р., повернення Далай-лами і щодо інших питань, що стосуються їх життя і відносин з китайською компартією.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...