• Китайці закликали лідера КНР видати суду звинуваченого в геноциді Цзяна Цземіня . Фото

  • Понеділок, 28 грудня 2009 року
Китай. Під час приїзду лідера КНР Ху Цзіньтао в Аоминь (Макао), місцеві послідовники духовної практики Фалуньгун* сповіщали людей про початок судових процесів проти китайських чиновників, яких звинувачують у геноциді.

19 і 20 грудня Ху Цзіньтао приїхав до Макао для участі в заходах з нагоди 10-річчя з дня приєднання цього району, який до цього був португальською колонією, до КНР. У ці дні місцеві послідовники Фалуньгун на своїх заходах розповідали людям про переслідування своїх однодумців комуністичним режимом КНР, а також про розпочаті судові процеси в Іспанії та Аргентині проти високопоставлених китайських чиновників.

«Деякі люди, особливо туристи з КНР, дивувалися, як це ми не боїмося відкрито говорити про такі речі. - Розповідає кореспондентові The Epoch Times учасник акції на прізвище Лінь. - Про те, що Фалуньгун хороша практика вже знають в усьому світі і тільки китайська комуністична влади репресуює її послідовників і поширює про неї брехню. Аргентинський суд вже виписав ордер на арешт Цзян Цземіня і Ло Ганя, ми закликаємо Ху Цзіньтао сприяти суду і видати цих злочинців. Таким чином він міг би принести велику користь всьому китайському народу і собі самому».

Макао користується особливою автономією у складі КНР, і компартія не має повного контролю над цим районом. Незважаючи на заборону Фалуньгун у континентальній частині країни, де править компартія, в Макао, Гонконзі та Тайвані ця практика не тільки не переслідується, але й популярна.

Нагадаємо, що в середині листопада цього року Національний суд Іспанії вищого рангу визнав законним звинувачення проти п'яти високопоставлених чиновників китайської компартії в геноциді і тортурах щодо послідовників духовної практики Фалуньгун. Серед обвинувачених - Цзян Цземінь і Ло Гань. Іспанський адвокат-правозахисник Карлос Іглесіас повідомив, що суддя відправив усім обвинуваченим юридичний документ, в якому визначені конкретні питання і вимоги до адресатів пояснити їх дії по відношенню до послідовників Фалуньгун. Також у документі суду міститься попередження, що якщо протягом шести тижнів відповіді отримані не будуть, то буде виписаний міжнародний ордер на арешт цих чиновників.
 
Майже через місяць після цього, 17 грудня, суддя федерального суду Аргентини прийняв рішення почати судовий процес над Цзян Цземінем і Ло Ганем, а також видав місцевому відділенню Інтерполу ордер на їх арешт.

В обох випадках китайських чиновників звинувачують у злочинах проти людяності та застосуванні тортур.

«Дії Цзяна та Ло рівносильні діям відомих у всьому світі Аугусто Піночета, Слободана Мілошевича, Чарльза Тейлора таі їм подібних, - сказав спікер Фалуньгун Ерпін Чжан. - Міжнародне правосуддя нарешті спіткало й їх».

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...