• У 40 разів зросли ціни на часник у Китаї

  • Субота, 5 грудня 2009 року
Китай. Ціни на часник в Китаї за останні вісім місяців зросли майже в 40 разів, а оптова ціна корисного овоча збільшилася більш ніж в 15 разів. Зростання цін на часник поки не в силах пояснити ні експерти ринку, ні самі китайці, повідомляє видання БРЯНСК.RU

На думку аналітиків відомої фінансової компанії Morgan Stanley, несподівана популярність овоча пояснюється приписуваній йому здатності захищати людину від вірусу свинячого грипу.

Згідно з іншою версією, якої дотримується зокрема китайська преса, на ринку часнику йде гра власників вугільних шахт, які запасають часник і зберігають його на складах, за що нерідко отримують звання спекулянтів.

Ще одне пояснення запропонували самі оптові продавці часнику в Китаї. Вони нагадують, що в минулому році ціни на часник були дуже низькими, і багато фермерів розчарувалися в перспективах вирощування цієї культури і суттєво його зменшили.

Нарешті, четверта версія свідчить, що вирощування та продаж часнику розцінюються фінансистами КНР як найбільш прибутковий інвестиційний інструмент в поточному році, який може навіть обігнати прибутковість від операцій з акціями або золотом, передає ділова газета «Погляд».

Необхідно відзначити, що кілька років тому часник вже побував у центрі уваги фінансистів. Тоді Європейський союз виявив нову форму контрабанди з Китаю. ЄС втрачав мільйони євро в результаті нелегального ввезення часнику китайськими підприємцями. За даними Європейського бюро по боротьбі з шахрайством, щороку збитки від несплачених митних зборів становили близько 60 мільйонів євро.

Варто відзначити, що вчені давно вже відносять часник до розряду корисних і навіть лікарських продуктів. Він допомагає вилікувати або істотно полегшити стан людей, які хворіють на рак або діабет. Крім того, він володіє протизапальними властивостями та здатний стабілізувати роботу ендокринної системы.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...