• Китайського адвоката засудили до семи років ув’язнення за захист послідовників Фалуньгун

  • Субота, 12 грудня 2009 року
Китай. Адвоката-правозахисника Вана Юнхана, який  доволі часто представляв у судах інтереси послідовників духовної практики Фалуньгун, засудили до семи років ув’язнення. 

Вирок був ухвалений 27 листопада районним судом міста Даляня провінції Ляонін. Вану дали максимальний термін по статті 300 КК КНР «перешкода виконання державних і адміністративних законів шляхом створення і використання організацій сектантського та єретичного характеру». В обвинувальному висновку мовиться, що він «публікував статті на закордонних сайтах і перешкоджав реалізації законів».

Всередині будівлі суду та довкола неї під час слухання справи чергували більше 40 співробітників поліції, органів держбезпеки і дорожньої поліції.  

Двом його адвокатам, яких найняли родичі, жодного разу не було дозволено зустрітися зі своїм підзахисним. Органи безпеки відмовляли їм через те, що ця справа «стосується державних таємниць, тому ніхто не може зустрічатися з підсудним». Адвокатам, не зважаючи на те, що вони своєчасно та в повному обсязі подали всі необхідні документи, також не дозволили виступати в ролі захисників, вони змогли бути присутнім на слуханні тільки як спостерігачі.

«Я висунув судді вимогу, що захищатиму Вана в суді, і запитав, чи зможу я сидіти на місці адвоката? На що суддя відповів, що я можу бути лише присутнім як слухач», – розповів кореспондентові телебачення NTD пекінський адвокат Лань Чжисюе.

Ван до дня суду навіть не знав, що в нього є адвокати, тому захищав себе в суді сам, а після слухання підписав всі необхідні документи, що доручають адвокатам-захисникам представляти його інтереси.

Адвокат Лань розповів, що в залі суду їх (двох адвокатів) постійно знімав на відео якийсь чоловік, а коли Лань запитав його, навіщо він це робить, той зухвало відповів: «Ви мені дуже сподобалися». «Сказав він це гучно й дуже розкуто на очах у багатьох поліцейських і суддівських чиновників. Можна тільки припустити, з яких структур ця людина», – говорить Лань.

Вану Юнхану 36 років. Починаючи з 2007 року, він багато разів надавав юридичну допомогу послідовникам Фалуньгун, а також неодноразово захищав їх у суді. В травні 2008 року на декількох закордонних сайтах опублікували його відкритий лист керівникові компартії Ху Цзіньтао та прем'єрові Вень Цзябао. У листі він з позиції законодавства КНР детально пояснив, що вироки щодо прихильників Фалуньгун не підкріплені ніякими законами, і зажадав, щоб органи китайської влади звільнили їх усіх і більше дотримувалися законів країни. Після публікації цього листа за ним почали стежити.

16 червня цього року Ван знову спробував в суді довести невинність послідовника Фалуньгун, і через декілька тижнів після цього, 4 липня, його таємно заарештували. Згідно з інформацією від наших джерел, це було зроблено за прямими наказом члена Постійного комітету Політбюро ЦК КПК, секретаря Політико-юридичної комісії ЦК КПК Чжоу Юнкана , на якого в декількох країнах подані судові позову з обвинуваченням у геноциді та  тортурах. 

Відразу після арешту Вана сильно побили та зламали йому ногу. Через невчасне надання медичної допомоги, кістка на нозі зрослася криво, а також почалося зараження шкіри в місці рани. 10 серпня йому зробили операцію в центральній міській лікарні. З моменту арешту нікому, навіть його дружині, не дозволяли зустрічатися з ним.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...